Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

XIV Czwartkowy Pociąg do Jazzu w Kinie "BAJKA"

Darłowski Ośrodek Kultury po raz drugi uczestniczy w projekcie cyklicznych imprez muzycznych p.t. Czwartkowy Pociągu do Jazzu. Pomysłodawcą i inicjatorem imprezy jest Marcin Cichocki  ze Stowarzyszenia Kultura Sztuka Region, które zgodnie z założeniem organizuje każdego miesiąca koncert jazzowy w darłowskim pubie "Bagatella".  

Tym razem na zaproszenie Darłowskiego Ośrodka Kultury w naszym mieście wystąpi w kinie „Bajka” 23 października o godz. 20 krakowski zespół „Max Klezmer Band” reprezentujący muzykę klezmerską i jazzową w najlepszym wykonaniu. Sześciu krakowskich muzyków z pewnością zagwarantuje niezapomniane wrażenia muzyczne. Zespół jest przedstawicielem nurtu łączenia tradycyjnej muzyki klezmerskiej z klasyką, a przede wszystkim z jazzem. Typowe melodie klezmerskie grane na skrzypcach są wzbogacane jazzowymi, improwizowanymi dźwiękami klarnetu i akordeonu. Z kolei kontrabas, perkusja i inne instrumenty perkusyjne upiększają utwory muzyczno - rytmiczną przestrzenią dźwięków. Wszyscy muzycy - absolwenci krakowskiej Akademii Muzycznej w swoich aranżacjach eksperymentują z muzyką latynowską, bałkańską, hinduską i jazzem, przez co udaje im się stworzyć pełne napięcia utwory, w których pojawiają się charakterystyczne zmiany dynamiczne, akcenty oraz częste urwania i stop-timy. Szczególnie ujmujące momenty koncertu to: solo akordeonu oraz wszechobecne instrumenty perkusyjne. Chociaż sposoby wykonywania muzyki klezmerskiej przez Polaków w swojej ambitnej formie nie mają nic wspólnego z muzyką ludową, to publiczność Max Klezmer Band zaakceptowała tą formę, a zwłaszcza entuzjastyczny sposób wykonania utworów.

Informacje o zespole i ich muzyce dostępne są na stronach internetowych: http://www.maxklezmerband.com, http://pl.youtube.com/

Bilety w cenie 20 zł normalne i 15 zł dla uczniów szkół średnich i grup zorganizowanych.

Rezerwacja biletów  w Darłowskim Ośrodku Kultury: ul. Morska 56, e-mail: kultura@darlowo.pl telefon:   094 314 26 29.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl