Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Święto Poetów w Darłowie

Darłowski Ośrodek Kultury i Biblioteka Miejska im. Agnieszki Osieckiej zapraszają wszystkich miłośników poezji na poetycką ucztę do Kina „Bajka” w piątek 24 października o godz.1130. Tego dnia w niepowtarzalnym klimacie złotej jesieni ubarwionej ciepłymi kolorami.., przy blasku świec poeci czytać będą swoje wiersze. Nie można tego przegapić. W tym dniu Królewskie Miasto Darłowo będzie gościć ponad czterdziestu poetów z Regionu Słupskiego i Ziemi Darłowskiej. Twórcy spędzą tu cały dzień. Zwiedzą miasto, pospacerują po plaży, a ekspresją swych uczuć podzielą się w odnowionym darłowskim kinie „Bajka”.

Biblioteka Miejska wspiera talenty twórców darłowskich, organizując dla nich wieczornice, spotkania poetyckie, promując twórców i ich twórczość na swojej stronie internetowej www.biblioteka.darlowo.pl Miejscowe bibliotekarki organizują nie ustające konkursy literackie. Planują też w najbliższym czasie wydanie pierwszego tomiku darłowskich poetów. Zamierzają również  zrzeszyć twórców Ziemi Darłowskiej we współdziałającą grupę poetycką.
W tegorocznym „Święcie Poetów” w ich twórczości można będzie odnaleźć wiersze darłowianki - Elżbiety Gagjew oraz gości spotkań bibliotecznych - Macieja Michalskiego i Jadwigi Michalak.
Miło nam przy okazji poinformować, że w kwartalnik p.t. "Powiat Słupski". W numerze 12/14 zamieścił wiersz bibliotekarki z Darłówka, a w numerze 5/7 artykuł p.t. „Niech pani potańcuje" o poetce z Darłówka - pani Lidwinie Pawlak. Kilka dni temu na podsumowaniu konkursu literackiego i plastycznego zorganizowanego przez Związek Miast i Gmin Polskich w Darłowie dobrze zapowiadający się młody kandydat na poetę i literata Ksawery Kalicki przedstawił świetne opowiadanie o „Zamarzniętym kutrze” opracowane na podstawie zapisków, Lidwiny Pawlak.

Organizatorzy spotkania poetów mają nadzieję, że Starostwo Sławieńskie przyczyni się do popularyzacji twórczości literackiej i pomoże wydawać tomiki poezji poświęcone poszczególnym twórcom. Czy Darłowo stanie się też Królestwem Poezji? Zobaczymy. I zapraszamy wszystkich na świadków tego wydarzenia.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl