Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7745693, w lipcu 7442, dziś 1; on-line: 68

Echo Darłowa

XXIII Sesja Rady Miejskiej

We wtorek 18 listopada br. o godz. 9 w sali konferencyjnej miejskiego ratusza w Darłowie rozpocznie się XXIII Sesja Rady Miejskiej. Głównym punktem obrad będzie podjęcie pliku uchwał niezbędnych do uchwalenia budżetu miasta na rok 2009. Dotyczą one: ustalenia średniej ceny skupu żyta przyjmowanej jako podstawa do obliczenia podatku rolnego; obniżenia średniej ceny sprzedaży drewna przyjmowanej jako podstawa do obliczenia podatku leśnego; podjęcia uchwały o wysokości opłaty miejscowej na rok 2009 oraz określenia liczby nowych licencji na wykonywanie transportu drogowego taksówką.  Drugim nie mniej ważnym zagadnieniem będzie uchwalenie podziału Darłowskiego Ośrodka Kultury na dwie odrębne samorządowe instytucje kultury: Darłowski Ośrodek Kultury w Darłowie i Miejska Biblioteka Publiczna im. Agnieszki Osieckiej w Darłowie oraz nadania statutów nowym instytucjom kultury.

W dalszym toku obrad radni wysłuchają sprawozdania burmistrza miasta z realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za pierwsze półrocze 2008 r. i podejmą stosowną uchwałę.

Jak zwykle na wniosek skarbnika miasta dokonane zostaną korekty w budżecie miasta na 2008 r. Rajcy rozważą także wniosek Urzędu Miasta o rozszerzenie strefy na organizację imprez połączonych ze sprzedażą alkoholu o teren położony w pasie technicznym plaży. Dalej radni rozpatrzą wniosek o wydanie pozytywnej opinii w sprawie lokalizacji salonu gier.

Zapewne radni przychylą się do wniosku burmistrza miasta o zapewnieniu w budżecie miasta na rok 2009 środków na tzw. socjalne stypendia dla uczniów z terenu miasta Darłowa Ponadto radni wprowadzą aktualne zmiany w planie finansowym funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Jak zwykle tak i teraz burmistrz Arkadiusz Klimowicz przedstawi sprawozdanie z działań podejmowanych pomiędzy sesjami, a w Trybunie Obywatelskiej będą mogli się wypowiedzieć mieszkańcy Darłowa.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 11/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl