Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7805122, w lipcu 20276, dziś 931; on-line: 60

Echo Darłowa

Gala najlepszych nauczycieli przedsiębiorczości

W dniu 7 listopada 2008 roku w Galerii Porczyńskich w Warszawie odbyła się III Gala Przedsiębiorczych Nauczycieli Klubu Impuls, zorganizowana przez Narodowy Bank Polski i Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Na Gali poznaliśmy najlepszych w Polsce nauczycieli przedsiębiorczości. Tam mistrzom w przekazywaniu wiedzy o przedsiębiorczości wręczono nagrody i dyplomy za rok szkolny 2007/2008. Wśród najlepszych reprezentacji szkolnych z całej Polski w Gali uczestniczyła trójka najlepszych w województwie zachodniopomorskim młodych znawców ekonomii i przedsiębiorczości z Miejskiego Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie. W skład darłowskiej reprezentacji weszli: nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie i jednocześnie opiekun Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości Andrzej Protasewicz oraz trzech uczniów, członków SKP: Patryk Kuśnierski, Adrian Jeż i Tomasz Lepak.

Galę prowadził Maciej Orłoś, a wśród zaproszonych gości specjalnych był m.in. Prezes NBP Sławomir Skrzypek. Jak nas informuje Joanna Maciejewska wśród wyróżnionych znalazł się nauczyciel darłowskiego gimnazjum Andrzej Protasewicz, który już po raz drugi odbierał dyplom i nagrodę dla najlepszego nauczyciela przedsiębiorczości w województwie zachodniopomorskim z rąk Prezesa NBP Sławomira Skrzypka. Nagroda i tytuł zostały przyznane za realizację projektów z zakresu podstaw przedsiębiorczości w roku szkolnym 2007/2008. To wyróżnienie jest efektem ciężkiej pracy i zaangażowania młodzieży uczącej się w Miejskim Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie i uczestniczącej w Szkolnym Klubie Przedsiębiorczości w działania związane z trudną tematyką ekonomii. Gimnazjaliści w r. szk. 2007/2008 pod kierownictwem Andrzeja Protasewicza realizowali kilka projektów inicjowanych przez NBP m.in. „Z klasy do kasy” – inwestowanie na giełdzie wirtualnych 100 tys. zł, „Daj szansę fortunie – zaprzyjaźnij się z ekonomią” – przedstawienie w formie komiksu zagadnień związanych z przedsiębiorczością, „Podstawowe pojęcia ekonomiczne” – poszerzanie wiedzy z zakresu ekonomii. Ponadto uczniowie przyswajali wiedzę z zakresu podstaw przedsiębiorczości.

W roku szkolnym 2008/2009 Szkolny Klub Przedsiębiorczości ma nowe wyzwania. Przed nim nowe projekty, kolejne zagadki ekonomiczne do rozwiązania, następny pakiet wiedzy do przyswojenia.

Członkowie Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS wiedzą o tym, jak ważna jest edukacja w propagowaniu przedsiębiorczych programów edukacyjnych w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Te idee trafiają na podatny grunt - jak wynika z raportu Eurobarometru - aż 48 procent młodych Polaków w wieku od 15do 24 lat chciałoby założyć własną firmę.

Klub IMPULS został powołany do życia w 2006 roku przez Narodowy Bank Polski we współpracy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Zrzesza nauczycieli ze szkół w całej Polsce. Uczestnicy Klubu mają dostęp do materiałów dydaktycznych, mogą wymieniać się doświadczeniami z innymi nauczycielami i zdobywać liczne nagrody.
IMPULS jest podsumowaniem działalności członków KLUBU w minionym roku szkolnym. Rok szkolny 2008/2009 już trwa - a do klubu może przestąpić każdy nauczyciel, który założy na terenie swojej szkoły Szkolny Klub Przedsiębiorczości (SKP) liczący, co najmniej 5 uczniów.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 11/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl