Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7773175, w lipcu 13332, dziś 1427; on-line: 77

Echo Darłowa

DOK szuka dofinansowania

Cieszy fakt, że Darłowski Ośrodek Kultury złożył do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego sześć projektów o dofinansowanie swoich przedsięwzięć i wydarzeń kulturalnych w roku 2009.

W ramach edukacji kulturalnej DOK planuje zorganizowanie warsztatów ceramicznych, muzycznych i archeologicznych dla dzieci pod nazwą “Twórczość dzieci a sztuka pierwotna” W 2009 r. planuje też zorganizowanie II Festiwalu teatrów ulicznych – jako część “Festiwalu Żywiołów Ogień i Ziemia” w ramach programu: Wydarzenia artystyczne.

Kolejnym przedsięwzięciem ma być cykl spotkań z podróżnikami pod nazwą „Jeden świat wiele kultur – relacje z podróży” - cykliczne spotkania z podróżnikami. Byłyby one połączone z koncertami w ramach projektu: Edukacja kulturalna i diagnoza kultury.

Następnie w ramach programu: Literatura i Czytelnictwo zamierza się wydać tomik wierszy p.t. „Pierwsza fala poezji darłowskiej”. 

Dalej w ramach programu: Rozwój Infrastruktury Kultury, planuje się utworzenie Multimedialnej Pracowni Integracyjnej.

Darłowski Ośrodek Kultury w roku przyszłym przystąpi również do utworzenia i wyposażenia w instrumenty Darłowskiej Orkiestry Dętej w ramach programu: Rozwój Infrastruktury kultury.

Poza tym jak nas informuje dyrektor Arkadiusz Sip DOK wystąpił do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej o dofinansowanie III etapu modernizacji Kina “Bajka”. W jego ramach nastąpiłby montaż ściemniacza kinowego, remont toalet kinowych z przystosowaniem dla niepełnosprawnych, remont holi kinowych, zakup i montaż reklamy świetlnej kina oraz remont i zabezpieczenie wyjścia bocznego z kina w ramach programu: Rozwój kin i dystrybucja filmowa. Priorytet 1. Rozwój kin. Łącznie DOK wystąpił o dofinansowanie w wysokości 283.800 zł, niezależnie od wkładu własnego, który wyniesie 145.840 zł.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 12/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl