Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Uczestnicy balu

Karnawałowy Bal Charytatywny

W sobotę 7 lutego 2009 r. w Centrum Konferencyjnym Hotelu „Jan” w Darłówku odbył się III Bal Charytatywny na rzecz Domu Hospicyjno – Opiekuńczego im. Biskupa Czesława Domina w Darłowie. Na uczestników balu czekało wiele atrakcji. Program wypełniono m.in. występami, a także aukcją dzieł sztuki i loterią fantową. Do tańca grał zespół „Baltic Sax Band” z Koszalina. W cenę biletu 500 zł od pary wliczone były gorące posiłki i szwedzki bufet oraz chłodzone i gorące napoje.

Organizacją, koordynacją i prowadzeniem balu oraz licytacjami zajmowali się: ksiądz Rafał Stasiejko – dyrektor Domu Hospicyjno – Opiekuńczego Caritas, Joanna Klimowicz dziennikarka i małżonka burmistrza miasta Darłowa, Danuta Woźniak – małżonka radnego i prezesa Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych i Oficerów Rezerwy. Obydwoje są członkami honorowego Komitetu Budowy Domu Hospicyjno – Opiekuńczego.
Honorowy patronat nad balem objęli: Biskup Koszalińsko – Kołobrzeski Edward Dajczak, Dyrektor Caritas Polska Ks. Prałat Marian Subocz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Władysław Husejko, Burmistrz Miasta Darłowo Arkadiusz Klimowicz. Warto podkreślić, że Dyrektor Caritas Polska przekazał na rzecz budowy tej leczniczo – opiekuńczej placówki kwotę 50.000 zł.

Wśród zaproszonych gości znalazła się śmietanka towarzyska Darłowa, Sławna i częściowo Koszalina, ludzie świata: polityki, biznesu i kultury. Dokładnie 204 znakomitych gości bawiło się na tegorocznym balu charytatywnym. Za dwuosobowe zaproszenie każdy musiał zapłacić 500 zł. Tegoroczna cena od pary była wyższa o 150 złotych od ubiegłorocznej. Ale i tak organizatorzy nie narzekali na brak zainteresowania balem. Cel przecież był szczytny, bo zbierano pieniądze na budowę hospicjum powiedział ksiądz Rafał Stasiejko. Na sali balowej widziano m.in. z małżonkami: posła i wiceministra środowiska Stanisława Gawłowskiego, senatora Piotra Zientarskiego, marszałka i wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Władysława Husejkę i Jana Krawczuka, starostę powiatu sławieńskiego Andrzeja Lewandowskiego, wiceprezydenta Koszalina Andrzeja Jakubowskiego, burmistrza Darłowa Arkadiusza Klimowicza, przewodniczącego i zastępcę przewodniczącego Rady Powiatu Sławieńskiego Grzegorza Januszewskiego i Krzysztofa Walkowa, zastępca dyrektora Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzeja Kondaszewskiego, dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku Mariusza Szuberta, dyrektorów firm, banków, spółek, oficerów WP i Straży Granicznej, prawników, lekarzy, biznesmenów, dziennikarzy, fotoreporterów i innych. Już po raz trzeci w Hotelu „Jan” w Darłowie odbył się Karnawałowy Charytatywny Bal Każdy z uczestników balu, a szczególnie płeć piękna poświęcili wiele czasu by wyglądać uroczo i niecodziennie.

Gwiazdą wieczoru był Zbigniew Wodecki znany piosenkarz, muzyk instrumentalista (skrzypce, trąbka), kompozytor, aktor i prezenter telewizyjny. Grał i śpiewał takie przeboje jak np.: Chałupy welcome to, Znajdziesz mnie znowu, Czardasz, Pszczółka Maja i wiele innych.

Z wielokrotnym przebiciem licytowano obrazy, grafiki, rzeźby i inne dzieła sztuki, encyklopedie, albumy, egzotyczne ubiory, naszyjniki podarowane przez Vipów i szefów firmoraqz osoby prywatne. Pod młotek trafiły także szopki wykonane przez więźniów w Czarnym, maskotki: Gucio i pszczółka Maja, misie, serduszka, kosz pełen win, a nawet kotwica. Za wylicytowaną statuetkę Ikara, nadawaną najbardziej zasłużonym oficerom lotnictwa WP, państwo Kroplewscy zapłacili 5100 zł. Równe 5000 zł zapłacił Leszek Dydyna za Pismo Święte z dedykacją biskupa Edwarda Dajczaka. Najwyższą kwotę wylicytowano za figurę z soli Św. Jana Chrzciciela przekazaną przez arcybiskupa Kazimierza Nycza, który ufundował prezent na pierwszy bal w Darłowie, jeszcze, jako ordynariusz naszej diecezji. Wylicytował ją Marek Wojniusz - współwłaściciel Stoczni Darłowo M&W. Organizatorom udało się osiągnąć cele, jakie sobie założyli przed balem, czyli połączyć świetną zabawę gości ze zbiórką pieniędzy na cele charytatywne i skierowanie uwagi gości na problematykę hospicjum w diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej.

W drugiej części balu organizatorzy sprzedawali numerowane cegiełki z widokiem przyszłego Domu Hospicyjno – Opiekuńczego w cenie 10 zł. Ponad 500 sztuk tych cegiełek kupili uczestnicy balu charytatywnego. Każda z nich brała udział w loterii fantowej z licznymi nagrodami. Tegoroczne wsparcie przyda się szczególnie, bo w najbliższych miesiącach ruszy budowa darłowskiego hospicjum. Trwa jeszcze dopinanie ostatnich formalności. Przypominamy, że w pierwszym etapie inwestycji powstanie budynek przystosowany do przyjęcia 25 osób. Oprócz pokoi będzie tu również sala do rehabilitacji, kuchnia, kaplica i część administracyjna. Łączna powierzchnia budynku sięgnie 800 metrów kwadratowych.

Tegoroczny dochód jak powiedzieli nam organizatorzy po podliczeniu wszystkich dochodów i odliczeniu wydatków wynosi 106 tysięcy złotych. Cały dochód z balu zasili konto Budowy Domu Hospicyjno -Opiekuńczego w Darłowie. Jest już teren i dokumentacja techniczna budowy. Wkrótce ruszy budowa zapewnia ks. Rafał Stasiejko.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 2/2009

Zbigniew WodeckiJoanna KlimowiczKs. Rafał Stasiejko

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl