Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Inauguracja roku harcerskiego

Harcerze dziękują

Dnia 20. 09.2002 r odbyło się w Darłowie uroczyste rozpoczęcie Harcerskiego roku Hufca ZHP „Harcerski start”
Współorganizatorem uroczystości hufcowych była 13 Darłowska Drużyna Harcerska ZHP  „Szare Szeregi”, działająca trzeci rok przy Miejskim Gimnazjum w Darłowie, która w ramach „kampanii bohater”, mającej na celu nadanie jej imienia Janka Bytnara  „Rudego”, sprowadziła z Warszawy wystawę artystyczną poświęconą Powstaniu Warszawskiemu i kilkadziesiąt kserokopii zdjęć i dokumentów z czasów wojny ilustrujących działalność „Szarych Szeregów”. Otwarcie wystawy było częścią uroczystości „Harcerskiego Startu”. Wystawa jest własnością Małgorzaty i Jana Babiczów. Dzięki uprzejmości państwa Babiczów możemy udostępniać ją nieodpłatnie przez kilka tygodni mieszkańcom Darłowa. Kserokopie dokumentów i zdjęć natomiast zakupili od Muzeum Harcerstwa za swoje prywatne fundusze i przekazali drużynie instruktorzy „Trzynastki”  Joanna Struś i Artur Hamerling.
Transportem wystawy zajęła się Komenda Hufca w Sławnie. Pomieszczenia na wystawę udostępnił Darłowski Ośrodek Kultury w nowopowstałej Galerii mieszczącej się w Domu Kultury przy ul Powstańców Warszawskich 27. Całą akcję koordynowała Burmistrz Miasta Darłowa Ewa Kucharska. Harcerze drużyny rozpropagowali wystawę w swoim środowisku, sporządzając plakaty reklamowe i ulotki. Na otwarcie wystawy zaprosili gości i kombatantów zrzeszonych w Koszalińskim Okręgu Światowego Związku Byłych Żołnierzy Armii Krajowej. Przez kilka dni także przygotowywali ekspozycję w galerii, oczywiście po lekcjach. Pamiątkowymi medalami „Komitetu Organizacyjnego Spotkania Najmłodszych Żołnierzy II Wojny Światowej za udział w Przygotowaniu wystawy w Darłowie uhonorowani zostali przez Jana Babicza: Burmistrz Miasta Darłowa Ewa Kucharska, instruktorzy 13 DDH  harcmistrz Joanna Struś, przewodnik Artur Hamerling, harcerze tejże drużyny: przyboczni ochotniczka Karolina Bartkowiak i harcerz orli Paweł Stasiak.
    W imieniu 13 Darłowskiej Drużyny Harcerskiej „Szare Szeregi” pragnę gorąco podziękować wszystkim życzliwym harcerstwu i historii ludziom, dzięki którym możliwe było otwarcie wystawy: Janowi i Małgorzacie Babiczom za nieodpłatne udostępnienie wystawy, Burmistrzowi Miasta Darłowa Ewie Kucharskiej za koordynację akcji, dyrektorce Miejskiego Gimnazjum  mgr Joannie Kolańskiej  za stałą życzliwość dla działających tam drużyn harcerskich, Andrzejowi Czajkowskiemu  nauczycielowi Miejskiego Gimnazjum, za muzykę i czas podarowane harcerzom, dyrektorowi Darłowskiego Ośrodka Kultury Jerzemu Piotrowskiemu za udostępnienie Galerii i pomoc w promocji wystawy na terenie gminy, rodzicom harcerzy „trzynastki” za transport, wsparcie finansowe, organizacyjne i rzeczowe dla działalności drużyny od początku jej istnienia, druhnie hm Katarzynie Traczyk  wicedyrektorowi Muzeum Harcerstwa w Warszawie za pomoc w doborze materiału , a dh hm piotrowi Prokopowi za piękną gawędę.
    Drużynowy 13 Darłowskie Drużyny Harcerskiej
    Artur Hamerling (pwd) Czuwaj! 
 

Artur Hamerling
Darłowo, ED 10/2002

Pp. Babicz w otoczeniu Darłowskich harcerzy na wystawie w Domu Kultury

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl