Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Stypendia i nagrody dla sportowców

Burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz w oparciu o wniosek Miejskiej Rady Sportu przyznał młodym sportowcom stypendia i nagrody za ich osiągnięcia sportowe w roku 2008.

Z Klubu Kolarskiego „Ziemia Darłowska stypendia lub nagrody sportowe otrzymali: Aleksandra Maciąg – zdobywczyni czterech złotych medali na Mistrzostwach Polski na torze oraz na szosie, Agnieszka Sawosz – zdobywczyni trzech złotych, srebrnego i trzech brązowych medali na Mistrzostwach Polski w wyścigach drużynowych wyścigu parami oraz na torze, Anna Bazan- zdobywczyni srebrnego medalu na torze w wyścigu drużynowym w kategorii orlik, Daria Fabiszak – zdobywczyni jednego złotego, trzech srebrnych i trzech brązowych medali na Mistrzostwach Polski na szosie w wyścigu górskim, indywidualnie, parami i drużynowo oraz na torze i w jeździe indywidualnej na czas, Dominika Mączka –zdobyła dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe medale w Mistrzostwach Polski w sprincie olimpijskim, oraz na 3 km indywidualnie i drużynowo, Kornelia Mączka – wicemistrzyni świata juniorek i mistrzyni Europy w sprincie olimpijskim, mistrzyni Polski na torze oraz zdobywczyni trzech srebrnych medali na Mistrzostwach Polski juniorek na torze, Justyna Mazur – trzykrotna wiece mistrzyni Polski na szosie w jeździe indywidualnej na czas oraz w wyścigu parami i drużynowo w kategorii juniorka młodsza, Sabina Napieralska- zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski na szosie w wyścigu drużynowym w kategorii juniorka młodsza, Żaneta Komoś - w 2008 r. zdobyła srebrny i brązowy medal na MP w sprincie na torze i w wyścigu drużynowym, Anastazja Mazur – srebrna medalistka w MP na szosie w wyścigu drużynowym w kategorii juniorka młodsza; Marta Janowiak – srebrna medalistka Mistrzostw Europy na torze w sprincie oraz zdobywczyni złotego, dwóch srebrnych i brązowego medalu na MP na torze oraz w sprincie olimpijskim. Niektórzy sportowcy otrzymali oprócz stypendium również nagrodę burmistrza.

Z Klubu DK Oyama Karate otrzymali stypendia lub nagrody sportowe: Izabela Potomska, która na Mistrzostwach Polski Seniorów w Karate zdobyła złoty medal i uzyskała tytuł Mistrza Polski na rok 2008, a ponadto wygrała międzynarodowe zawody w Cottbus w Niemczech oraz zdobyła trzecie miejsce w Pucharze Polski seniorów. Z klubu UKS Ashihara Karate i Ju Jitsu nagrody sportowe otrzymają Bogumiła Wicher – która zajęła raz pierwsze miejsce, dwa razy drugie i dwa razy trzecie miejsce w Pucharze Polski Ashihara Karate w konkurencjach: kumite, sumo – grapplin, tameshiwari, kata, kihon oraz reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy Kyukushin Budo Kai w Berlinie; Katarzyna Majkowska – zdobywczyni pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca w Otwartym Pucharze Polski Ashihara Karate w konkurencjach: kata, sumo – grapplin i kumite oraz wywalczyła pierwsze i trzy drugie miejsca w Mistrzostwach Pomorza Ashihara Karate; Radosław Klisko - zdobywca brązowego medalu na Mistrzostwach Polski Full Contact Karate.

Nagrodę burmistrza otrzymała też Katarzyna Kirschenstein z Miejskiego Gimnazjum zdobywczyni IV miejsca w Mistrzostwach Polski Młodzieży Gimnazjalnej w biegu na Kwietną Milę. Wysokość stypendiów waha się od 150 do 300 zł miesięcznie przez 10 miesięcy, a wysokość nagród jednorazowych wynosi od 300 do 1600 zł. Ogółem na nagrody sportowe z kasy samorządu wydano 10.000 zł i na stypendia sportowe 23.000 zł. Wręczenie nagród i stypendiów nastąpi w czwartek 5 marca b.r. w sali konferencyjnej darłowskiego ratusza o godz. 1330.

Niezależnie od stypendiów i nagród darłowskie kluby sportowe otrzymały w 2008 r. z budżetu miasta dotację w kwocie 160 tys. zł na działalność, sportową, a w roku 2009 dostaną 180 tys. zł. Poza tym samorząd finansuje w klasach drugich SP naukę pływania oraz wiele innych zajęć sportowych prowadzonych w szkołach poza godzinami lekcyjnymi.  Warto wspomnieć, że w 2009 r. oddano boisko ze sztucznej trawy przy SP nr 3, a w kwietniu br. zostanie oddany kompleks boisk sportowych położony obok zespołu Szkół im. S. Żeromskiego. Poza tym miasto opracowało dokumentację projektową na budowę hali sportowo – widowiskowej. Wynika z tego, że samorząd nie szczędzi pieniędzy na rozwój sportu i bazy sportowej.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 2/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl