Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Agata Kowalewska

Konkurs Recytatorski. Eliminacje miejskie Amatorski Ruch "ARA" 2009

Dział amatorskiego ruchu artystycznego w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie -organizator eliminacji wojewódzkich do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego oraz Darłowski Ośrodek Kultury, organizator eliminacji na szczeblu miejskim i powiatowym w ostatni dzień lutego 2009 r. w kinie "Bajka" zorganizował eliminacje miejskie do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Turniej odbywał się w kilku kategoriach wiekowych i repertuarowych.

Jury konkursu w składzie: Arkadiusz Sip - dyrektor Darłowskiego Ośrodka Kultury, przewodniczący, Jerzy Piotrowski - kierownik kina "Bajka" w Darłowie i instruktor teatralny DOK, Mariola Andrys Apanaszczyk - kierownik Biblioteki Miejskiej im. A. Osieckiej w Darłowie do eliminacji powiatowych, które odbędą się także w kinie „Bajka”, wytypował następujących uczestników turnieju: Mały Konkurs Recytatorski: I miejsce - Monika Byszewska z Miejskiego Gimnazjum w Darłowie, II miejsce - Agata Kowalewska z Miejskiego Gimnazjum w Darłowie, III miejsce - Kinga Cichy - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Darłowie.

W Turnieju Recytatorskim dla młodzieży I miejsce zajęła - Justyna Jóźwiak z Zespołu Szkół Morskich. W kategorii dla dorosłych I miejsce zdobyła studentka - Alicja Majdańska. W kategorii pod nazwą „Wywiedzione ze słowa” najlepszą była - Emilia Waleszczak z Zespołu Szkół Morskich w Darłowie. Natomiast w Turnieju Poezji Śpiewanej I miejsce zajęła studentka - Katarzyna Ostrysz. Organizatorzy (DOK i Biblioteka) serdecznie dziękują wszystkim za udział w eliminacjach i za wiersze Słowackiego w repertuarze. W 200-setną rocznicę urodzin wieszcza jurorzy wyróżnili za wiersz Słowackiego - Agatę Kowalewską. Szczególnie podobała się wszystkim Katarzyna Ostrysz, która jak profesjonalistka wykonała m.in. dwie piosenki z tekstem Agnieszki Osieckiej. Wszyscy finaliści otrzymali nagrody.

Powiatowe eliminacje w tych konkursach odbędą się w sobotę 7 marca br. Tego dnia Biblioteka Miejska w Darłowie obchodzić będzie 1. rocznicę nadania imienia Agnieszki Osieckiej. Dlatego już dziś zapraszamy na powiatowy przegląd OKR, podczas którego ku czci Patronki zaśpiewa laureatka konkursu na piosenkę Marka Grechuty - Natalia Gadzina.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 3/2009

Alicja MajdańskaKatarzyna Ostrysz

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl