Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Obradował Zjazd Zarządu Oddziału PTTK

Niedawno zakończył obrady i XI kadencję Zarząd Oddziału PTTK w Darłowie. Jak wynika ze sprawozdania Jerzego Surowca ustępującego prezesa ZO PTTK w Darłowie grono członków PTTK liczy ponad 60 osób. Skupiają się oni w trzech kołach i klubach: Turystyki Żeglarskiej, Przewodników Turystycznych, Płetwonurków z sekcją kajakową. Zarząd zarejestrował darłowski oddział w Krajowym Rejestrze Sądowym. Dzięki temu ZO PTTK w Darłowie stał się organizacją pożytku publicznego. Wszystkie koła i kluby opierają swoją działalność na zasadzie pracy społecznej i samofinansowania.

Najliczniejszy Klub Turystyki Żeglarskiej w okresie minionych czterech lat zorganizował 48 rejsów po Wielkich Jeziorach Mazurskich. Ich uczestnicy spędzili na wodzie - 2034 osobodni. W okresie zimowym żeglarze remontują, modernizują jachty i sprzęt żeglarski, a wiosną i latem przewożą go na Mazury i tam żeglują z rodzinami i bliskimi.

Klub Płetwonurków z sekcja kajakową organizuje coroczne spływy kajakowe rzekami Wieprzą i Grabową. Członkowie klubu uprawiają również turystykę podwodną i kajakową na jeziorze Bobęcińskim. Klub Przewodników Turystycznych liczy 7 członków i zajmuje się oprowadzaniem wycieczek turystycznych po Pomorzu Zachodnim i Środkowym, a niekiedy także po Bornholmie czy Berlinie. Przewodnicy cięgle się szkolą i wyznaczaj coraz to nowe trasy godne poznania. W roku ubiegłym zorganizowali VI Zachodniopomorski Sejmik Przewodnicki w Darłowie.

W końcowej części obrad dokonano wyboru członków zarządu, komisji rewizyjnej i sadu koleżeńskiego. W 38 roku działalności ZO PTTK w Darłowie przez najbliższe cztery lata zarząd będzie pracował w składzie: Jerzy Surowiec – prezes. Bogdan Jaźwiński – sekretarz, Jan Rosenkiewicz – członek, Ewa Bielecka – członek Marian Jaszewicz – członek. Delegatem na zjazd wojewódzki PTTK wybrano Jana Olika.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 3/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl