Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Podczas obrad RM w Darłowie

Prosto z nadzwyczajnej sesji

W środę 25 marca br. odbyła się w darłowskim ratusza nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Głównym tematem obrad były zmiany w budżecie miasta na 2009 r. Pierwsza zmiana była konieczna w związku z otrzymaniem dotacji na nowe zadanie inwestycyjne pod nazwą „Wirtualny Urząd - Przyjazny e-Urząd".  Zadanie będzie polegać na wdrożeniu zasad społeczeństwa informacyjnego.  Na ten cel darłowski samorząd otrzymał ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego dotację w wysokości 156.244 zł. Całe zadanie zamknie się sumą 209 tys. zł. Drugie zadanie inwestycyjne, jakie zostało wprowadzone do budżetu miasta dotyczy wykonania dokumentacji na budowę ulicy Sportowej. Na ten cel radni przeznaczyli 200 tys. zł. Ulica Sportowa zostanie wydłużona zarówno w kierunku tzw. „Kładki Kutrowskiej” poprzez budowę ronda na skrzyżowaniu z ul. Morską oraz będzie biegła aż do połączenia z al. Jana Pawła II. Wykonanie dokumentacji jest niezbędne, aby rozpocząć starania o otrzymanie 50 procentowej dotacji na budowę drogi z „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011”.

Trzecia zmiana w budżecie dotyczyła udzielenia Powiatowi Sławieńskiemu pomocy finansowej w kwocie 9.450 zł.  Pieniądze te zostały przeznaczone na dofinansowanie zakupu kardiotokografu do pełnej kontroli funkcji życiowych jednego lub dwóch płodów oraz matki, przed porodem, dla powiatowego szpitala w Sławnie. Ponadto w związku z rozdziałem biblioteki od DOK wydzielono z budżetu sumę 85.740 zł i przeznaczono ją na potrzeby Biblioteki Publicznej w Darłowie im. A. Osieckiej.

 Drugim ważnym tematem obrad sesji było rozpatrzenie wniosku Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej o zatwierdzenie nowych taryf za wodę i odprowadzenie ścieków wraz z wieloletnim planem rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowo - kanalizacyjnych. Jak uzasadnił dyrektor MPGK Wojciech Wiśniowski stawki na wodę i ścieki od dwóch lat nie ulegały zmianie. W tym czasie wzrosły ceny energii elektrycznej o 68 % oraz stawki podatków na terenie Gminy Darłowo, gdzie leży oczyszczalnia ścieków. Część pieniędzy pochodzących z podwyżki cen za wodę i ścieki zostanie przeznaczonych na modernizację i wymianę sieci wodociągowych. Począwszy od 1 maja 2009 r. stawki za wodę wzrosną o 24 grosze od 1 m3 i za 1 m3 ścieków o 22 grosze. Łącznie z podatkiem VAT stawki za wodę i ścieki wzrosną o 49 groszy i będą wynosić 6,54 zł, za 1 m3. Mimo podwyżki są one niższe niż w Sławnie (7,53), czy w Polanowie (6,95). Niższe stawki o 90 groszy są w Koszalinie, ale w tych kosztach niema kosztów związanych z modernizacją sieci i urządzeń wodociągowych.

W końcowej części sesji wyrażono zgodę na przekazanie na własność zarządu portu nieruchomości o powierzchni 0,16 ha zbudowanej budynkiem, gdzie wygasło prawo użytkowania wieczystego.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 3/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl