Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Nagrody starosty

W sali konferencyjnej Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Sławnie 29 maja odbyła się uroczysta część XXIX Sesji Rady z Powiatu związana z Dniem Samorządu Terytorialnego, przypadającego 27 maja oraz z okazji X rocznicy utworzenia Powiatu Sławieńskiego. Podczas sesji wręczono doroczne nagrody Starosty Sławieńskiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sportu.

Za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego Powiatu Sławieńskiego nagrody otrzymali Robert Gorgol oraz zespół taneczny DYG przy Zespole Szkół w Postominie, kierowany przez Krystynę Gąsiorowską.
Robert Gorgol znany jest jako: współzałożyciel zespołów Świadomość i Zgagafari, organizator Nocy Świętojańskich w Darłowie, inicjator i organizator festynów „Darłowskie Spotkania z Historią i Tradycją” na wyspie Łososiowej (tegoroczne odbędą się 20 i 21 czerwca), inicjator i założyciel darłowskiego Stowarzyszenia Kultura Sztuka Region. W dniach 7 i 8 sierpnia wspólnie z Darłowskim Ośrodkiem Kultury Robert Gorgol organizuje polsko - niemieckie spotkania muzyczne pod nazwą „Reggaenwalde – pomorską stolicą reggae”.
Zespół Taneczny DYG zdobył wielokrotnie pierwsze miejsca w gminnych i powiatowych przeglądach tańca oraz liczne wyróżnienia w przeglądach wojewódzkich, był też laureatem nagrody Grand Prix prezentacji w Łupawie.

Natomiast za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu nagrody otrzymali
Kornelia Mączka - multimedalistka Klubu Kolarskiego Kross Ziemia Darłowska, mistrzyni Polski juniorek, mistrzyni Europy w konkurencji sprintu drużynowego oraz wicemistrzyni świata w kategorii juniorek i Zdzisław Ludwikowski - wieloletni działacz sportowy, założyciel klubu Biegacza BRYZA w Postominie, założyciel Klubu Morsa Wiking w Postominie, inicjator Międzynarodowego biegu po plaży w Jarosławcu, twórca Ogólnopolskiego Mikołajkowego Biegu Przełajowego w Jarosławcu.

Decyzją Starosty nagrodę specjalną za szczególne osiągnięcia w sporcie otrzymał pracownik starostwa Tadeusz Diak, który w 2009 roku zdobył: w Halowych Mistrzostwach Polski Weteranów Lekkoatletyki w Spale w kategorii M50: I miejsce – tytuł mistrza Polski w biegu na 60 m, II miejsce – tytuł wicemistrza Polski w skoku w dal, III miejsce – w pchnięciu kulą.

Poza tym w Mistrzostwach Polski w rzutach z miejsca w Sopocie zdobył II miejsce oraz tytuł wicemistrza Polski w rzucie granatem a także III miejsce – w rzucie cegłą 10 kilogramową.

 

L.W.
Darłowo, ED 6/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl