Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Wyniki testów szkolnych

W całej Polsce wyniki tegorocznego ogólnopolskiego testu po podstawówce są gorsze od zeszłorocznych. Sprawdzian „O zwierzętach" pisało w kwietniu 408 955 uczniów.  W Darłowie przystąpiło do nich  113 sześcioklasistów ze SP nr 3 i 25 z Zespołu Szkół w Darłówku. Jak im poszło pytamy dyrektorów szkół? Na 40 możliwych punktów zdający uzyskali średnio w kraju 22,64 (w 2008 r. - 25,8 punktów).

Tegoroczny test okazał się stosunkowo trudny mówili uczniowie. Absolwenci z „trójki” uzyskali 22,49 punktów. Doskonale spisali się szóstoklasiści ze szkoły w Darłówku uzyskując przeciętny wynik 26 punktów. Uzyskana punktacja plasuje szkołę z wynikiem bardzo wysokim na ocenę osiem w skali dziewięciostopniowej.

Do tegorocznego egzaminu gimnazjalnego przystąpiło w Darłowie 104 dzieci z Miejskiego Gimnazjum im. S. Dulewicza i 47 dzieci z ZS w Darłówku. Egzamin gimnazjalny w bieżącym roku szkolnym składał się z trzech części: humanistycznej, matematyczno -przyrodniczej i egzaminu z języka obcego nowożytnego.

Część humanistyczną uczniowie z Darłówka napisali na poziomie 33,83 pkt., czyli o 2,2 punktów więcej od średniej krajowej. Równie dobrze uczniowie tej szkoły spisali się podczas egzaminu z części matematyczno- przyrodniczej, uzyskując przeciętną 30,23 i ten wynik znacznie przekracza średnią krajową (26,03).

W tym roku po raz pierwszy gimnazjaliści rozwiązywali test ze znajomości języka obcego. Tu też wielki sukces odnieśli uczniowie z Darłówka, którzy na egzaminie z języka angielskiego  uzyskali bardzo wysoki wynik -35,95 przy średniej krajowej 30,63 punktów. Z wyników uzyskanych przez uczniów oraz z pracy nauczycieli bardzo zadowolony jest dyrektor szkoły Bogdan Herbeć.

Gimnazjaliści z Miejskiego Gimnazjum uzyskali w 2009 r. lepsze wyniki aniżeli rok temu. W części humanistycznej zdobyli 30,92 (średnia krajowa 31,67) na 50 możliwych. W części matematyczno – przyrodniczej uzyskali 23,66 punktów (średnia krajowa 30,63). Z języka angielskiego, gdzie średnia krajowa wynosiła 30, 63 osiągnięto 33,36 i z niemieckiego 32,47 (średnia krajowa 33,03) informuje nas Małgorzata Świątkowska dyrektor Miejskiego Gimnazjum.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 6/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl