Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Darłowskie szkoły i przedszkola zbierają makulaturę

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Darłowie podsumowało I etap ekologicznego konkursu pod nazwą „Mistrzowie zbiórki makulatury 2009”. Tegoroczną zbiórkę makulatury prowadzono od lutego do 15 czerwca 2009. Drugi etap konkursu ruszy po wakacjach i zakończy się podsumowaniem w grudniu. Celem konkursu jest m.in.: zapoznanie dzieci i uczniów z problemem składowania odpadów komunalnych, pokazanie możliwości wykorzystania makulatury oraz zmniejszenie stanu zanieczyszczenia środowiska naturalnego.

W konkursie biorą udział przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja z terenu miasta Darłowa. Konkurs jest podzielony na dwie kategorie wiekowe.

W grupie przedszkoli zwycięzca otrzyma nagrodę rzeczową o wartości 3500 zł. Tej samej wartości nagrodę otrzyma najlepsza szkoła w zbiórce makulatury. Ponadto, co miesiąc trzech najlepszych zbieraczy otrzyma dyplomy oraz nagrody specjalne.

 W kategorii przedszkoli w zbiórce makulatury prowadzi Przedszkole nr 1, gdzie zebrano już 5.579 kg makulatury, co daje średnią na przedszkolaka 76,42 kg Drugie miejsce zajmuje Przedszkole nr 2 im. Janiny Porazińskiej, które zebrało ogółem 3.284 kg makulatury (32, 84 kg/ przedszkolaka). W grupie szkół podstawowych i gimnazjów na pierwsze miejsce wysforował się Zespół Szkół w Darłówku, który już zebrał 9551 kg makulatury, co w przeliczeniu na ucznia daje cyfrę 39,14 kg. Wszystko może się jednak zmienić w drugim etapie konkursu. Ogółem wszyscy, darłowscy uczniowie i przedszkolacy, których łącznie bierze udział w konkursie 1553 zebrali już 24.134 kg makulatury To już trzecia edycja tego pożytecznego konkursu. Z roku na rok coraz więcej zebranej makulatury trafia do MPGK. Patronat nad konkursem objął burmistrz miasta Darłowo Arkadiusz Klimowicz.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 6/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl