Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Złote Gody

W Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie 29 czerwca odbyła się niecodzienna uroczystość jubileuszu pięćdziesięciolecia wspólnego pożycia małżeńskiego Stefanii i Wiesława Skrzyńskich. Złote gody, to jubileusz szczególny. Wspólnie przeżyte 50 lat to dowód na istnienie wierności, miłości, wzajemnego zrozumienia oraz istoty związku małżeńskiego. To wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. Rocznica ślubu to wzruszająca uroczystość. Ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy mieniące się swoistym blaskiem.

 Wiesław Skrzyński urodził się w 1933 r. w Bejscach na kielecczyźnie. Do Darłowa przyjechał w roku 1956. Stefania z domu Walczak urodziła się w Skomlinie powiat Wieluń w województwie łódzkim. Do Zielnowa pod Darłowem przybyła wraz z rodzicami w 1945 roku. Obecni jubilaci poznali się w roku 1957. Pobrali się 5 marca 1959 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Darłowie. Wiesław Skrzyński pracował w darłowskim młynie. Po jego spaleniu w roku 1964 przeszedł do pracy w PP i UR „Kuter”, gdzie przepracował ponad 30 lat i z tego przedsiębiorstwa odszedł na emeryturę. Stefania przepracowała ponad 30 lat w Spółdzielni Pracy Rybołówstwa Morskiego „Ławica” i stamtąd odeszła na emeryturę w roku 1991.

Państwo Skrzyńscy dochowali się i wykształcili syna i córkę. Mają także czworo wnucząt i dwoje dwuletnich prawnucząt Izę i Jakuba. Do ubiegłego roku z pasją zajmowali się uprawą ogrodu działkowego, jednak ze względu na stan zdrowia z rezygnowali z dalszej uprawy. Obecnie Wiesław i Stefania żyją otoczeni kochającą ich rodziną. Nie są jednak bierni. Wiesław zajął się upiększaniem kawałka terenu przed blokiem, na którym sadzi ozdobne kwiaty i krzewy. Stefania z pasją rozwiązuje krzyżówki, czasami dzierga coś na drutach lub piecze słodkie ciasta dla odwiedzających ich dzieci i wnucząt.

Za zgodność pożycia małżeńskiego oraz trud włożony w stworzenie i pielęgnowanie podstawowej komórki społecznej, jaką jest rodzina Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Aktu dekoracji dokonał burmistrz miasta Darłowo Arkadiusz Klimowicz  w towarzystwie kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Haliny Gałuszka. W trakcie uroczystości nie zabrakło kwiatów, życzeń i nastrojowej muzyki. Burmistrz gorąco podziękował jubilatom za włożony trud w wychowanie dzieci, i wnuków za pracę na rzecz swojej rodziny, najbliższego środowiska i społeczności lokalnej oraz za przykład, jaki swoim zgodnym, pełnym zaangażowania, rodzinnego ciepła i życzliwości życiem dają obecnym i przyszłym pokoleniom. Atmosfera była szczególna, bowiem obecni byli także członkowie rodziny i bliscy. Złotym Jubilatom życzymy dalszych szczęśliwych lat, pełnych zdrowia i spokoju.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 6/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl