Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 5460379, w lipcu 28355, dziś 82; on-line: 239

Echo Darłowa

Infokiosk

Darłowo e-Urząd

E-Urząd to urząd dostępny drogą elektroniczną, w którym można załatwić sprawy niezależnie od pory dnia i miejsca pobytu. W E-Urzędzie obsługa interesantów, uzyskanie informacji, złożenie wniosku, załatwienie i monitorowanie sprawy odbywa się zdalnie, wygodnie, bezpiecznie i terminowo oraz zgodnie z procedurami.

Kilka dni temu w Urzędzie Miejskim w Darłowie wdrożono projekt pod nazwą „Wirtualny Urząd - Przyjazny e-Urząd”. Głównym celem tego projektu jest upowszechnienie zasad społeczeństwa informacyjnego w mieście Darłowo oraz dostarczenie nowoczesnych usług w postaci cyfrowej dla mieszkańców, urzędów i instytucji oraz podmiotów gospodarczych. Dalsza realizacja rozłożonej na kilka lat strategii społeczeństwa informacyjnego doprowadzi do wzrostu atrakcyjności miasta Darłowo oraz do poprawy sprawności zarządzania poprzez działania w zakresie koordynacji, łączenia, grupowania i przetwarzania informacji oraz tworzenia usług dostępnych elektronicznie, obejmujących lokalną społeczność. Wartość zrealizowanego obecnie projektu wynosi 208.325 zł, w tym: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego dofinansował go kwotą -156.244 zł (75%), a samorząd darłowski dołożył – 52.081 zł, (25%).

Obecnie funkcjonujące w Urzędzie Miejskim w Darłowie oprogramowanie pochodzi od kilku dostawców i charakteryzuje się autonomicznością poszczególnych funkcjonalności oraz brakiem wzajemnego zintegrowania informacji i baz danych. Poszczególne moduły oprogramowania wdrażane były w różnym okresie w zależności od bieżących potrzeb, co uniemożliwia wzajemną integrację danych oraz powoduje ich niespójność. Stan taki uniemożliwia kompleksową obsługę interesantów oraz sprawne zarządzanie szeregiem spraw.

Dlatego zmiana sposobu funkcjonowania Systemu Zarządzania e-Gminą będzie kluczową pozycją w procesie modernizacji systemów wewnątrz urzędu oraz obsługi interesantów także w postaci komunikacji elektronicznej. Potrwa to jednak parę lat. Problemem wdrażania i koordynacji Strategii Społeczeństwa Informacyjnego w Województwie Zachodniopomorskim na lata 2006 – 2015 zajmuje się przede wszystkim Urząd Marszałkowski.

Docelowo umożliwimy interesantom realizowanie większości spraw urzędowych w formie elektronicznej. Będziemy dążyć do zapewnienia dostępu wszystkim obywatelom i firmom taniego, szerokopasmowego dostępu do Internetu. Do końca lipca br. zostanie uruchomiony Multikiosk w miejscu ogólnie dostępnym dla osób przebywających w Urzędzie Miejskim.

Więcej spraw będzie można załatwić w UM mając podpis elektroniczny, który nie jest jeszcze w Polsce popularny. Obecnie wystarczy jedna wizyta w Urzędzie Miasta i zawarcie stosownej umowy, po podpisaniu, której otrzymacie Państwo dostęp do odpowiednich danych gromadzonych w Urzędzie za pomocą tzw. Indywidualnego Konta Interesanta.
Udostępniamy już informacje o posiadanych nieruchomościach, a poszerzymy je o wymiarze podatku, stanie rozliczeń, czy powziętych decyzjach o rozstrzygnięciu załatwianych spraw.
Osoby komunikujące się z Urzędem za pomocą Indywidualnego Konta Interesanta będą mogły zdalnie składać dokumenty i otrzymywać informacje o sposobie załatwienia sprawy. Jednakże dla załatwienia niektórych spraw, jak np. w przypadku wydania nowego dowodu osobistego nadal konieczna będzie wizyta w Urzędzie Miasta.

W ramach I etapu E-urząd udostępniliśmy szereg usług, które podzieliliśmy na trzy podstawowe działy:

1. Przetargi na sprzedaż nieruchomości gruntowych,

2. Druki i wnioski do pobrania i wydrukowania:

  • Wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej
  • Wniosek o wydanie dowodu osobistego
  • Zgłoszenie pobytu stałego
  • Zgłoszenie wymeldowania z pobytu stałego
  • Wniosek o wydanie zezwolenia na usuniecie drzew krzewów
  • Wniosek o wydanie zezwolenia na zajęcie pasa drogowego na prowadzenie robót
  • Wniosek o wydanie zezwolenia na zajęcie pasa drogowego pod reklamę i handel

3. Wysyłanie e –maili do poszczególnych referatów UM n.p. zadaj pytanie, umów się na wizytę itp.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 7/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl