Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7738789, w lipcu 5892, dziś 1427; on-line: 195

Echo Darłowa

Niekonwencjonalne kino w Darłowie

Od 22 do 26 lipca w Kinie Bajka w Darłowie odbędzie się kolejne święto kinomanów organizowane przez Darłowski Ośrodek Kultury przy współpracy Ambasady Duńskiej i Duńskiego Instytutu Filmowego. Celem organizatorów jest zprezentowanie kina wykraczającego poza schematy, niekonwencjonalnego i oryginalnego. Repertuar festiwalu (dostępny na stronie www.dokdarlowo.pl) to w tym roku przede wszystkim przegląd współczesnego kina duńskiego „Mały Kraj Wielkich Filmów”m.in. „Za przyzwoleniem”, „Biała Noc”, „Chcę do domu”, „Echo”,które zostaną wyświetlone tylko w dziesięciu miastach Polski, a na północy tylko w Darłowie.

Perełką tegorocznego festiwalu jest film kontrowersyjnego reżysera Larsa von Triera „Antychryst”. Film który jest dość trudną w odbiorze produkcją, niewątpliwie jest jedną z najciekawszych premier kinowych tego roku…Mistrz Lars von Trier w swoim obrazie postanowił podjąć ciężki temat m.in. złej natury ludzkiej oraz walki z własną czasem nieobliczalną psychiką i lękami. Film opowiada historię małżeństwa (psychoterapeuty i jego młodej żony), których problemy rozpoczynają się w momencie śmierci ich małego synka. Kobieta nie potrafi pogodzić się z tragiczną stratą dziecka. Popada w depresję, zrzuca winę raz na siebie raz na męża. Mężczyzna natomiast chce wykorzystać swoje doświadczenie zawodowe i pomóc żonie uporać się z poczuciem winy, ale także ze wszystkimi jej lękami. Funduje ukochanej terapię w postaci wyjazdu do odludnego domu w wielkim lesie…i jak to w horrorach bywa… od tego momentu akcja filmu nie będzie piękną sielanką...

Antychryst” będzie prezentowany 24,25,26 lipca na wieczornych seansach. Natomiast 24 lipca w piątek po filmie odbędzie się panel dyskusyjny zaproszonych gości z udziałem publiczności. Przebojem dla najmłodszych będzie „LATO MUMINKÓW”, seanse 24,25,26 lipca o godz. 11:00 w Kinie Bajka. Dla publiczności przewidujemy plebiscyt na najbardziej interesujący obraz filmowy. Impreza ma wyłonić nie tylko najlepsze filmy, ale i odbiorców, którzy potrafią odważnie prezentować własne poglądy i przemyślenia związane z kinem w opiniotwórczych wypowiedziach lub tekstach. Tegoroczny Festiwal zostanie wzbogacony koncertem muzyki filmowej i skandynawskiej 25 lipca o godz. 17:00 w Kinie Bajka w wykonaniu Kwartetu Smyczkowego z Katowic. Zapraszamy wszystkich kinomanów.

 

Darłowski Ośrodek Kultury
Darłowo, ED 7/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl