Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7782017, w lipcu 15502, dziś 621; on-line: 357

Echo Darłowa

Zaprojektowany pomost widokowy na falochronie

Projekty dróg dojazdowych do portu i infrastruktury portowej

Budowle portowe i hydrotechniczne takie jak np. budowa czy przebudowa nabrzeży portowych są specyficzne i wymagają, aby ich projektowaniem zajmowały się specjalistyczne biura projektowe.

Wykonanie dokumentacji i budowa dróg dojazdowych do portu zostały podzielone na trzy etapy. Pierwszy z nich obejmuje wykonanie projektu budowlanego odcinka od drogi krajowej nr 37 do drogi wojewódzkiej nr 203, czyli od al. Wojska Polskiego do ul. Mickiewicza o długości 954 m. Drugi etap obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej drogi dojazdowej od drogi wojewódzkiej nr 203 do ul. Lotników Morskich. Ten odcinek ma 1150 metrów długości. Trzeci etap obejmuje wykonanie projektu drogi dojazdowej do portu od ul. Lotników Morskich wzdłuż rzeki Wieprzy elewatorami do rzeki Grabowej. Ten odcinek będzie miał długość 1049 metrów.

 Wykonawcą dokumentacji na wszystkie trzy odcinki dróg dojazdowych do portu jest wyłonione w przetargu przedsiębiorstwo WB Drogi i Obsługa Inwestycji Drogowych z Koszalina. Koszt wykonania dokumentacji na poszczególne etapy wyniesie odpowiednio 103.700 zł, 158.600 zł oraz 134.200 zł. W/w dokumentacje zostaną wykonane w terminie do końca 2009 r.

Ponadto opracowano koncepcję budowy nowej ulicy Nadmorskiej. Będzie ona przebiegać w Darłówku Zachodnim równolegle do ul. Marynarskiej w odległości około 90 m oraz równolegle do rzeki Grabowej. Nowa droga połączy ul. Lotników Morskich z ul. Wilków Morskich. Będzie mieć jezdnię o szerokości 7 m i długości 1186 m oraz trzy metrowej szerokości ścieżkę rowerową. W zależności od możliwości finansowych miasta początkowo ul. Nadmorska może zostać wykonana jako droga tymczasowa, a później jako ulica pełnowartościowa.

Gotowy jest projekt zabudowy widokowym pomostem drewnianym istniejącego falochronu brzegowego i utwardzenia nawierzchni części plaży wraz z oświetleniem terenu położonego na północny wschód od Latarni Morskiej. Przewiduje on m.in. wykonanie dojścia do falochronu od ul. Zawiszy Czarnego i zagospodarowanie obszaru o powierzchni 10500 m2 z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych. Wykonało go Studio Projektowe ze Szczecina kosztem 32.113 zł. Realizacja projektu zależy od dofinansowania go środkami unijnymi.

 W opracowaniu jest także dokumentacja techniczna na remont istniejących nabrzeży w porcie wewnętrznym, projekt budowlany nowych nabrzeży i placów manewrowych oraz poszerzenie istniejącej obrotnicy dla statków. Tymi dokumentacjami zajmuje się wyłonione w przetargu konsorcjum firm w skład, którego wchodzą: Industria Project Spółka z o.o. z Gdańska, Kappa Projekt z Gdańska oraz Pracownia Projektowa Drogowa z Gdańska. wszelkie projekty i dokumentacje zostaną ukończone w terminie do 31 marca 2010 r., a wówczas konsorcjum firm otrzyma wynagrodzenie brutto w kwocie 434.320 zł.

Darłowski samorząd zlecił także opracowanie projektu budowlanego przebudowy Nabrzeża Skarpowego o długości 297 metrów wraz z towarzyszącymi pomostami rybackimi, na odcinku od Nabrzeża Postojowego II do tzw. kładki kutrowskiej dla pieszych na rzece Wieprzy. Projekt, który będzie kosztował 63.220 zł obejmie również wykonanie dokumentacji na remont istniejącej sieci energetycznej oświetlenia i podłączeń do jednostek rybackich. Wykonaniem projektu zajmuje się Zespół Rzeczoznawców Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Wodnych i Melioracyjnych w Warszawie.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 7/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl