Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

W Darłowie Otwarto terminal przeładunkowy

W środę 09.09. 09.Morska Agencja Gdynia Sp. z. o.o. otworzyła w Darłowie przy ul. Portowej 11 nowy terminal przeładunkowy. Morska Agencja Gdynia powstała na początku 1951 roku w wyniku fuzji kilku niezależnych agencji żeglugowych świadczących usługi w portach Gdynia, Gdańsk, Ustka i Darłowo od 1945 roku. MAG była pierwszą agencją obsługującą ruch kontenerowy z Polski kierowany morzem. Obecnie zajmuje się obsługą portową wszelkich statków, a bardzo istotną dziedziną aktywności jest brokerka i czarterowanie. Wraz z rozwojem tzw. łańcuchów dostawczych MAG weszła również w dziedzinę logistyki oferując swoje usługi jako operator transportowy i agent celny. Morska Agencja Gdynia posiada certyfikat ISO Form 9001, który jest zestawem aplikacji wspomagających skuteczne wdrożenie i doskonalenie systemu zarządzania jakością zgodnie z normą ISO 9001:2000.

Upadek PP i UR „Kuter” w Darłowie umożliwił Morskiej Agencji w Gdyni zakup nabrzeża Władysławowskiego, placów składowych oraz budowę w Darłowie nowoczesnych magazynów. Umożliwiło to jej przeładunki i przechowywanie szerokiej gamy towarów. Już w latach osiemdziesiątych MAG eksportował przez darłowski port zrębki celulozowe i zboża. Dwa lata temu wysyłano pelety. Obecnie MAG zajmuje się importem z Danii dolomitu, wapna nawozowego oraz eksportem rzepaku i zbóż.

Mająca wielu zagranicznych partnerów MAG jest w stanie szybko i sprawnie zagwarantować pomoc w przeładunkach w największych portach przeładunkowych w Europie. MAG oferuje kompletne rozwiązania logistyczne, lotnicze, lądowe i morskie. Na otwarcie terminala przybyli m.in. władze MAG, kontrahenci, maklerzy. Ministerstwo Infrastruktury reprezentowała dyrektor departamentu transportu morskiego i żeglugi śródlądowej Janina Mentrak

Będący na otwarciu burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz przypomniał, że miastu zależy na rozwoju portu i jego użytkowników. Po skomunalizowaniu portu w ostatnich latach darłowski samorząd dzięki unijnemu wsparciu zainwestował prawie 12 mln na przebudowę portu i jego nabrzeży w Darłówku. Całkowicie wyremontowano nabrzeża dolnym porcie i drogi portowe. Dodatkowo, za kolejny milion złotych, wybudowano Mobilny System Ochrony Przeciwpowodziowej, który będzie chronił tereny portowe przed zalewaniem. Obecnie dzięki poparciu ministerstwa infrastruktury projektuje się drogi dojazdowe do portu wewnętrznego, nowe nabrzeża oraz planuje się poszerzenie obrotnicy dla statków. Realizacja tych potrzebnych dla portu inwestycji rozpocznie się w 2011 r. Umożliwi to wchodzenie większych statków, powiększy możliwości składowe oraz poprawi warunki dojazdowe do portu.

Podczas zwiedzania terminala trwał rozładunek ponad tysiąca ton dolomitu, który przywiózł

statek mv Clarity bandery Saint Vincent o pojemności 1350 ton. Na następny dzień zapowiadano przybycie kolejnego statku. Dążymy do tego, aby już w przyszłym roku nasze przeładunki w darłowskim porcie osiągnęły sto tysięcy ton, co wymaga obsługi około 70 statków mówił Michał Śmigielski dyrektor MAG.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 9/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl