Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Darłowskie spotkania z kulturą czyli wieczór poezji Szubstarskiej i Trześniewskiego - Kwietnia.

W poniedziałek 14 września Miejska Biblioteka Publiczna im. Agnieszki Osieckiej przy współpracy z poetką Elżbietą Tylendą zorganizowała wieczór poetycki Gabrieli Szubstarskiej i Jarosława Trześniewskiego – Kwietnia. W przytulnym zaciszu biblioteki Darłowianie mieli możliwość wysłuchania wierszy czytanych przez samych twórców, usłyszenia ciekawych opowieści związanych z ich powstawaniem, a także uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące pisarstwa.

Gabriela Szubstarska, która we wspaniały sposób odkrywała tajniki świata poetyckiego jest przede wszystkim pisarką związaną  z Uniwersytetem Gdańskim a także Instytutem Kaszubskim. Jej tomiki : „Na przekór”,” Wierzyłam w milczenie”,” A jednak” są doceniane w wielu kręgach poetyckich, o czym świadczą liczne nagrody. Pani Gabriela nie jest pisarką samolubną, ponieważ zaangażowana jest nie tylko w organizację wielu spotkań poetyckich, ale przede wszystkim w popularyzację robiących swoje pierwsze kroki młodych poetów. Na co dzień można ją spotkać w Cafe del Arte w Krzywym domku w Sopocie, gdzie zajmuje się interpretacją wierszy współczesnych twórców.

Jarosław Trześniewski – Kwiecień natomiast jest niespotykanym objawieniem talentu, który może posiadać każdy z nas, bez względu na to, czym się zajmuje. Z zawodu bowiem Trześniewski jest prawnikiem i sędzią. Zaangażowany w działalność społeczną, współzałożyciel Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej został namówiony do opublikowania swoich dzieł przez samego księdza Twardowskiego z którym łączyła go wieloletnia przyjaźń. Przyjechał od Darłowa, aby zaprezentować swój najnowszy tomik poezji „Casus mixus”.

Zarówno Szubstarska jak i Trześniewski są bardzo cenionymi twórcami, nie tylko w swoich rodzinnych miastach, ale także w całej Polsce, bowiem tworzą historię polskiej poezji współczesnej. Na zakończenie poeci złożyli hołd inicjatorce wieczorku pani Elżbiecie Tylendzie czytając jej wspaniałe wiersze. Niestety, na spotkaniu brakowało przedstawicieli młodszego pokolenia, a organizatorzy mają nadzieję, że wynikało to z innych powodów niż brak zainteresowania. Na szczęście dla spóźnialskich od poniedziałku w Bibliotece dostępne są tomiki wierszy obydwóch autorów, których lektura chociaż trochę zrekompensuje brak uczestnictwa na poniedziałkowym spotkaniu z poezją.

 

IS
Darłowo, ED 9/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl