Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

ZAINWESTOWALI W SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ

Młodzież z Zespołu Szkół im. S. Żeromskiego w Darłowie wzięła udział w warsztatach filmowych i dziennikarskich

W Zespole Szkół im. S. Żeromskiego realizowany jest projekt „Zajęcia filmowo - dziennikarskie” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, finansowanego ze Społecznego Funduszu Europejskiego. W ramach projektu młodzież z darłowskiego liceum wzięła udział w dwudniowych warsztatach, które odbyły się 19-20 września 2009 r. w hotelu „Delfin” w Dąbkach. Program szkolenia obejmował zagadnienia z dziennikarstwa oraz edukacji filmowej. Pierwszego dnia warsztaty poprowadził Piotr Drzewiecki, wykładowca edukacji medialnej na Uniwersytecie Kardynała S. Wyszyńskiego w Warszawie. Dr P. Drzewiecki przygotował dla młodych ludzi interesujące zajęcia z zakresu krytyki i recenzji filmowej oraz historii kina. Dzięki temu uczestnicy warsztatów przyjrzeli się początkom kina, aż do współczesnych reżyserów: jak n.p. Larsa von Triera czy Quentina Tarantino. Szczególne wrażenia na młodych odbiorcach kina zrobiły pierwsze nieme filmy.

Oprócz ciekawych zajęć młodzież korzystała również z basenu, sauny, a wieczorem, po wyczerpującym dniu, bawiła się przy ognisku.

Drugi dzień obfitował również w wiele ciekawych zajęć. Zaproszonymi gośćmi byli: Ewa Winnicka oraz Cezary Łazarewicz, dziennikarze tygodnika „Polityka”. Wprowadzili młodzież w interesujący świat redakcji prasowej, uczyli jak napisać dobrego newsa i wymyślić „chodliwy” tytuł artykułu. Przybliżyli pracę dziennikarza, a także uczyli, jak przeprowadzić wywiad. Wielką niespodzianką było przybycie specjalnego gościa posła na sejm RP Sebastiana Karpiniuka. To właśnie z nim młodzi ludzie mieli przeprowadzić wywiad, i wypróbować to, czego się nauczyli podczas warsztatów. Pytania dotyczyły przede wszystkim pracy posła, jego funkcji oraz planów związanych z polityką.

Młodzi filmowcy i dziennikarze z liceum planują już następne przedsięwzięcie, chcą wypróbować to, czego się nauczyli podczas maratonu filmowego.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 9/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl