Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Rozstrzygnięto przetarg na budowę nadmorskiej promenady

Rozstrzygnięto nieograniczony przetarg na budowę nadmorskiej promenady w Darłówku Wschodnim.

Na brzegowym falochronie obok Latarni Morskiej w Darłówku Wschodnim zostanie wybudowana w przyszłym roku nadmorska promenada. Na ten cel darłowski samorząd otrzyma 50 procentowe dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2013. Na budowę nadmorskiej promenady w Darłówku wschodnim wpłynęło trzy oferty. Nieograniczony przetarg na tę proturystyczną inwestycję wygrało Przedsiębiorstwo Produkcyjne „Selfa” z Koszalina, które podjęło się jej budowy za kwotę 2.580.756 zł . Całkowita kosztorysowa wartość projektu wynosi 5.289.579 zł.

 Autorem projektu budowlanego zabudowy pomostem drewnianym istniejącego falochronu oraz utwardzenia nawierzchni plaży i wykonania małej architektury wraz z oświetleniem terenu jest Studio Projektowe AB S.C. architektów Marka Antoszczyszyna i Andrzeja Buko ze Szczecina. Na istniejącym falochronie brzegowym zostanie wykonany z drzewa egzotycznego bangkirai pomost spacerowy. Promenada składać się będzie z pomostu dolnego o długości 168 m i górnego o długości 156 m. Od strony morza na całej swej długości pomost zostanie zabezpieczony balustradą o wysokości 110 cm. Umożliwi on podziwianie nadmorskich widoków w szerokiej perspektywie i swobodne spacerowanie po szczycie falochronu. W pewnej części wyższy poziom stanowić będzie również siedzisko do opalania się. Na poszczególnych odcinkach falochron między poziomem pierwszym i drugim zabudowany będzie drewnianymi siedziskami, które na wysokości boiska do beach soccer i siatkówki plażowej wykorzystane mogą zostać jako trybuny dla widzów. Wejście i zejście na pomosty umożliwią odpowiednie schody.

Teren od Latarni Morskiej zostanie połączony deptakiem o szerokości 10 m z nowym placem, jaki zostanie wybudowany na przedłużeniu ul. Zawiszy Czarnego oraz dalej z układem dróżek spacerowych przy hotelu Apollo. W ramach projektu zostanie również przebudowana ulica Zawiszy Czarnego i przedłużona, aż do drewnianej promenady zabudowującej falochron, co umożliwi osobom niepełnosprawnym dostęp do plaży i promenady. Cały teren zostanie oświetlony, odwodniony oraz zabudowany elementami małej architektury jak n.p.: ławki, siedziska, prysznice. Przewidziano także niską i średnią zieleń. Realizacja projektu bez wątpienia podniesie atrakcyjność turystyczną Darłowa.

Zakończenie budowy nadmorskiej promenady planuje się do 30 czerwca przyszłego roku.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl