Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

W Darłowie walczą ze szrotówkiem i ratują kasztanowce

Już po raz trzeci Arkadiusz Klimowicz - burmistrz miasta Darłowo ogłosił dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych konkurs pod nazwą, „Gdy liście kasztanowca zbierzemy, mnóstwo drzew uratujemy”. Celami konkursu są: budowanie przez dzieci jak również wśród dzieci szacunku i odpowiedzialności za rosnące wśród nas drzewa; zaangażowanie dzieci w ochronę i pielęgnację kasztanowców oraz zwalczanie szkodnika kasztanowców szrotówka kasztanowcowiaczka.

Konkurs polega na zgrabieniu i napełnieniu jak największej ilości worków liśćmi kasztanowców, które zostały zaatakowane przez szkodnika szrotówka kasztanowcowiaczka. W latach poprzednich uczniowie zwycięskich klas zebrali po kilkaset worków wypełnionych liśćmi kasztanowców, ratując drzewa przed szkodnikiem. Konkurs trwał będzie od 7 października do 10 listopada 2009 r. Poszczególne klasy biorące udział w konkursie mają wyznaczone rejony do grabienia liści położone w parkach, alejkach i miejscach gdzie rośnie około 400 stuletnich kasztanów. Referat gospodarki komunalnej w Urzędzie Miejskim w Darłowie zapewnił uczniom worki i rękawiczki przeznaczone do pakowania liści kasztanowców. Napełnione i oznakowane przez poszczególne klasy worki będą odbierane i komisyjnie ważone.

Jednocześnie klasa, która wymyśli najlepsze hasło reklamujące przyszłoroczną edycję konkursu, otrzyma 10 procentową premię, która zostanie doliczona do ilości zebranych kilogramów liści kasztanowca. Przeglądu, ważenia i oceny dokona komisja konkursowa powołana przez burmistrza przy udziale przedstawicieli klas biorących udział w konkursie. Następnie na podstawie zestawień wybierze klasę, która zgrabiła i napełniła największą ilość kilogramów liści kasztanowca. Jeżeli w workach będą liście innych gatunków drzew niż kasztanowce oraz zanieczyszczenia jak n.p.: kamienie, gałęzie, itp., klasie zostanie potracone po 50 kg z każdej partii.

Komisja konkursowa przyzna trzy następujące nagrody, za I miejsce – kwota 3500 zł, przeznaczona na zorganizowanie wycieczki, II miejsce – kwota 2500 zł na zorganizowanie wycieczki 2.500 zł, III miejsce – kwota 1500 zł na zorganizowanie wycieczki. Ponadto klasy biorące udział w konkursie otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody niespodzianki. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w kinie „Bajka” jeszcze w tym roku. Dalsze szczegóły konkursu są podane na stronie internetowej Urzędu Miasta w Darłowie. Dzięki uczestnikom tych konkursów z roku na rok drzewa pięknieją i odradzają się.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl