Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Wręczono sztandar Zespołowi Szkół im. Żeromskiego w Darłowie

W Dniu Edukacji Narodowej 13 października w kinie „Bajka” w Darłowie Zespołowi Szkół im. Stefana Żeromskiego wręczono sztandar szkolny.

Poprzedni sztandar był ufundowany 43 lata temu w roku 1966 na X - lecie Liceum Ogólnokształcącego. Uroczystość wręczenia i poświęcenia nowego sztandaru miała miejsce w 53 roku istnienia szkoły. Sztandary już od dawna otoczone były należnym im szacunkiem i miłością, Dlatego oddawano im cześć i honory, uroczyście je poświęcano i składano na nie przysięgę.

Nowy sztandar na stronie głównej koloru czerwonego ma położone centralnie wyhaftowane srebrem i złotem godło Polski – Orła w koronie i napis Zespół Szkół im. Stefana Żeromskiego w Darłowie. Na drugiej stronie znajduje się stylizowany herb miasta Darłowo. Sztandar został ufundowany przez rodziców, nauczycieli, burmistrza miasta, Stowarzyszenie Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego i sponsorów.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Po poświęceniu sztandaru przez franciszkanina o. Krzysztofa Bartczaka, burmistrz miasta Darłowo Arkadiusz Klimowicz wręczył go dyrektorowi Bogdanowi Herbeciowi, a ten przekazał go szkolnemu pocztowi sztandarowemu.

Uroczystość wręczenia sztandaru zbiegła się z Dniem Edukacji Narodowej i ślubowaniem klas pierwszych. Na to niecodzienne wydarzenie przybyli nauczyciele, władze samorządowe, czterech byłych dyrektorów liceum, rodzice i uczniowie. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej burmistrz miasta złożył serdeczne życzenia pracownikom oświaty i wręczył nagrody pieniężne: Magdalenie Stołowskiej, Patrycji Kaffke i Bogdanowi Herbeciowi.  Następnie dyrektor Zespołu Szkół wyróżnił nagrodami kolejnych nauczycieli z pośród licznego grona pedagogicznego. Otrzymali je: Monika Burzak, Joanna Byrwa, Bożena Galińska, Aneta Jęcka, Aldona Łajewska, Dorota Morawska, Edyta Resil, Joanna Szymońska, Danuta Szkopińska, Joanna Witkowska. Dalej po odśpiewaniu szkolnego hymnu uczniowie czterech klas pierwszych złożyli ślubowanie na nowy sztandar szkoły.

Na zakończenie uczniowie Zespołu Szkół dali na scenie efektowny popis swych umiejętności artystycznych.

Po uroczystości wyłożono księgę pamiątkową, do której wpisywali się uczestnicy tego niecodziennego wydarzenia.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl