Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Zagospodarowanie Wyspy Łosiowej

Rozstrzygnięto nieograniczony przetarg na budowę infrastruktury turystycznej na wyspie Łososiowej. Przetarg na tę proturystyczną inwestycję wygrało Przedsiębiorstwo Produkcyjne „Selfa” z Koszalina. Będzie ona realizować projekt dofinansowany w połowie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2013 za kwotę 914.414 zł. Kosztorysowa wartość inwestycji wynosi 1.480.000 zł. Potwierdza to tezę, że warto inwestować w kryzysie, gdyż taniej realizuje się wszelkie inwestycje.

Leżąca w centrum Darłowa wyspa oblewana przez wody Wieprzy i Kanału Młyńskiego zajmuje blisko dwa hektary powierzchni. Opracowany projekt przewiduje jej zagospodarowanie na park, w którym będzie można wypoczywać i spędzać wolny czas. Na brzegu Wieprzy planuje się zbudowanie przystani kajakowej z toaletą i miejscem do biwakowania. Brzeg rzeki w tym miejscach zostanie zabezpieczony płotkiem faszynowym.

Wyspa zostanie połączona z ulicą Kanałową mostkiem przerzuconym na Kanałem Młyńskim. W ramach projektu nastąpi wzbogacenie szaty roślinnej poprzez nasadzenie 50 drzew iglastych w 13 gatunkach, około 40 drzew iglastych, 19 krzewów iglastych i 146 krzewów liściastych. Ciągi pieszo - jezdne i ścieżki spacerowe wraz z parkowymi lampami oświetleniowymi oplotą całą wyspę. Przybędzie ławek i koszy na śmieci. Ponadto zostanie wykonany placyk zabaw dla dzieci, altanka parkowa i drewniane konstrukcje dla pnących roślin. Realizację tej potrzebnej inwestycji planuje się zakończyć do 30 czerwca 2010 r.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl