Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10709412, w październiku 24740, dziś 931; on-line: 321

Echo Darłowa

Rewitalizacja staromiejskiego rynku

Rozstrzygnięto nieograniczony przetarg na rewitalizację staromiejskiego rynku w Darłowie. Na przetarg wpłynęło trzy oferty i wszystkie oferowały ceny wyższe aniżeli opracowany kosztorys. Komisja przetargowa wybrała ofertę Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjno- Drogowych ?Krężel" Spółka z o.o. z Kobylnicy, która zadeklarowała, że dokona przebudowy rynku za kwotę 3.235.324 zł. Kosztorysowa wartość projektu przebudowy darłowskiego rynku wynosi 3.200.000 zł.

Projekt przewiduje, że oprócz Placu Tadeusza Kościuszki o powierzchni 5.254 m2 zostaną poddane rewitalizacji odpowiednie odcinki ulic przylegających do rynku: Powstańców Warszawskich, Franciszkańska, Kościelna. Obecna nawierzchnia rynku zostanie zastąpiona płytami kamiennymi i kostką granitową. Na ulicach zostanie położony brukowiec granitowy. Chodniki będą wykonane z płyt kamiennych granitowych oraz z kostki granitowej. Przebudowane zostanie także bezpośrednie obecne betonowe otoczenie Kościoła Mariackiego.

Rewitalizacja staromiejskiego rynku będzie dofinansowana w połowie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013. Realizację tej proturystycznej inwestycji planuje się zakończyć do 30 czerwca 2010 r.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 11/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl