Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Lokalna Grupa Rybacka zmieniła nazwę i przygotowuje Strategię Rozwoju Obszarów Rybackich

Na walnym zgromadzeniu członków Darłowskiej Lokalnej Grupy Rybackiej, jakie odbyło się 11 grudnia 2009 r. w siedzibie Urzędu Gminy Darłowo dokonano zmiany nazwy stowarzyszenia. Zmiana polega na dodaniu po słowach Darłowska Lokalna Grupa Rybacka (słów) w Dorzeczu Wieprzy, Grabowej i Unieści. Nowa nazwa przyjęta jednomyślnie, adekwatnie odzwierciedla obszar działania stowarzyszenia oraz w podtekście mówi zarówno o rybakach morskich jak i hodowcach ryb śródlądowych. Jak podkreślił Arkadiusz Klimowicz przyrzeczenie zmiany nazwy mieli śródlądowi rybacy już wcześniej (w liście intencyjnym) podczas łączenia dwóch lokalnych grup rybackich w październiku b.r.

Po szerokiej dyskusji przyjęto projekt zarządu o ustaleniu wysokości składki członkowskiej i terminu jej płatności. Uchwalono, że członkowie stowarzyszenia zajmujący się rybactwem i przetwórstwem będą płacić rocznie kwotę 100 zł, a pozostali członkowie po 50 zł. Natomiast samorządy gmin i miast zapłacą rocznie po 0,60 zł od jednego mieszkańca. Przyjęte niedawno na członka stowarzyszenia Starostwo Powiatu Sławieńskiego zapłaci rocznie składkę 2000 zł. Stowarzyszenia oraz organizacje pozarządowe zostały zwolnione z obowiązku płacenia składek, ale zachęcane są o wpłacanie dobrowolnych darowizn. Zgodnie z uchwałą termin zapłacenia składek ustalono do 15 stycznia 2010 r. Na 134 członków stowarzyszenia obecnych było nas zebraniu 75 osób i wszyscy jednogłośnie głosowali za tą uchwałą. Obecnie Darłowska Lokalna Grupa Rybacka w Dorzeczu Wieprzy, Grabowej i Unieści zajmuje się opracowaniem Lokalnej Strategii Rozwoju Obszarów Rybackich. Uchwalone składki są niezbędne właśnie na jej opracowanie i koszty biurowe. W przyszłości pieniądze te mają być refundowane.

W dalszym toku obrad na wniosek burmistrza Darłowa do składu Komitetu Stowarzyszenia, który reprezentuje trzy sektory: rybaków, samorządy i organizacje pozarządowe wybrano Andrzeja Lewandowskiego - Starostę Powiatu Sławieńskiego. Po tej zmianie Komitet składa się z 25 członków. Następnie prezes zarządu Kazimierz Wojnicz przedstawił zebranym informację o stanie prac nad opracowaniem Lokalnej Strategii Rozwoju Obszaru Rybackiego oraz złożył sprawozdanie ze spotkania przedstawicieli potencjalnych lokalnych grup rybackich, które odbyło się w Warszawie 17 i 18 listopada br.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi we współpracy z samorządami województw już w październiku b.r. rozpoczęło przyjmowanie wniosków do pierwszego konkursu na wybór Lokalnych Grup Rybackich i będzie je przyjmować do 28 lutego 2010 r. Trzeba się, więc spieszyć podkreślił prezes zarządu Kazimierz Wojnicz i dodał, że jest do dyspozycji wszystkich zainteresowanych strategią rozwoju, czy innymi problemami związanymi z działalnością Darłowskiej Lokalnej Grupy Rybackiej w Dorzeczu Wieprzy, Grabowej i Unieści.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 12/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl