Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Przedświąteczna sesja

We wtorek 22 grudnia 2009 r. o godz. 9 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Darłowie rozpocznie się XXXIX sesja Rady Miejskiej. Jak zwykle sesja rozpocznie się sprawozdaniem burmistrza miasta Arkadiusza Klimowicza z działań podejmowanych w okresie pomiędzy sesjami i trybuną obywatelską.

 

Na początku na wniosek skarbnika i burmistrza radni rozpatrzą propozycje zmian w tegorocznym budżecie miasta, które przewidują m.in. zmniejszenie planowanych dochodów o 4,7 mln zł i przeniesienie planowanych dochodów i wydatków. Jednocześnie wniesiono projekt uchwały o ustalenie wykazu wydatków, które nie wygasają z upływem roku budżetowego 2009.  W celu zapewnienia środków na wypłatę stypendiów socjalnych dla darłowskich uczniów już w styczniu 2010 r. przygotowano stosowny projekt uchwały.          Następnie radni rozpatrzą projekt miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii dla Darłowa na rok 2010.

Dalej radni zapewne wyrażą zgodę na przejęcie od Powiatu Sławieńskiego darowizny oświetlenia drogowego przy ul. Lotników Morskich o wartości 433,7 tys. zł. Jak zwykle pod koniec roku dochodzi do odpłatnego przejmowania od Powiatu Sławieńskiego zadań z zakresu utrzymania i ochrony dróg powiatowych przez miasto. Zapewne i teraz radni upoważnią burmistrza do podpisania stosownej umowy?

Kolejne dwa projekty uchwał dotyczą wyłączenia części ulic mjr. Hubala i 1-go Maja z pasa drogi w celu ich sprzedaży na polepszenie warunków nieruchomości. Dla uregulowania stanu prawnego pomiędzy gruntami miasta a gruntami Wspólnoty mieszkaniowej ul. Wieniawskiego 16 A-F zaproponowano podjęcie uchwały o zamianie niewielkich kawałków gruntu. W końcowej części sesji radni rozpatrzą skargę złożoną na dyrektora MZBK oraz zapoznają się z wynikami przeprowadzonych kontroli w Przedszkolu nr 1 i w Miejskim Gimnazjum.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 12/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl