Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 8806150, w grudniu 4652, dziś 187; on-line: 31

Echo Darłowa

Wieści z Przedszkola nr 1

Przedszkole nr 1 w Darłowie rozpoczęło działalność 10 września 1945 roku. Z początkiem 1946 roku dzieci uczęszczały do placówki mieszczącej się przy ulicy Zamkowej. Zwiększenie liczby dzieci spowodowało przeniesienie placówki do willi przy ulicy Eugeniusza Kwiatkowskiego 53, obecnie ulica Morska, adaptowanej na stałe na potrzeby przedszkola 10 grudnia 1947 roku. Obecnie placówka liczy trzy oddziały przedszkolne po 25 dzieci w każdym i zatrudnia 18 osób na 16 etatach, w tym 11 nauczycieli.

Dobra jakość oferowanych usług dydaktyczno - wychowawczo - opiekuńczych oparta jest na wysokich kwalifikacjach i kompetencjach pracowników przedszkola, nowatorskich metodach pracy z dziećmi, optymalnie stymulujących ich wszechstronny rozwój.

Do ważniejszych osiągnięć tej placówki oświatowej w roku 2009 zaliczyć należy otrzymanie głównej nagrody w obu etapach konkursu na ?Mistrza zbiórki makulatury". Dzięki zdobytej nagrodzie zakupiono meble do sali dydaktycznej i materace do relaksacji. W trakcie roku zarówno dzieci jak i rodzice zaangażowali się w akcję ?Góra grosza". Starsze dzieci brały udział i zdobyły wyróżnienie w ?Darłowskich godach", wylicza dyrektorka przedszkola Iwona Jaźwińska. Podobnie jak w latach poprzednich tak i w roku 2009 nauczyciele przy współpracy z rodzicami zorganizowali szereg wycieczek do takich miejsc jak ?Teatr Lalki" w Słupsku czy Leśnictwo w Krągu. Przedszkole nr 1 nawiązało stałą współpracę ze środowiskiem lokalnym i angażuje się we wszelkiego rodzaju akcje oświatowe i kulturalne. W roku ubiegłym przedszkolaki brały udział w spektaklach teatralnych, konkursach, festiwalach i okolicznościowych uroczystościach zorganizowanych przez: DOK, Miejską Bibliotekę Publiczną, Zamek Książąt Pomorskich, Dom Dziecka. Dzieci wzięły też udział w zawodach sportowych w Miejskim Gimnazjum oraz w spotkaniu przygotowującym sześciolatki do roli ucznia w SP nr 3, dodaje dyrektorka przedszkola.

Przedszkolaki z jedynki uczestniczyły w ciekawych zajęciach edukacyjnych m.in. w: Komisariacie Policji w Darłowie, piekarni, gabinecie stomatologicznym, sklepie warzywnym oraz wzięły udział w akcji ?Cała Polska czyta dzieciom". Realizację celów dydaktycznych znacznie ułatwia bardzo dobra i efektywna współpraca z rodzicami, którzy wspierają przedszkole materialnie, organizacyjnie, a nawet udziałem w pracach remontowych.

W r. 2009 wzbogaciło się wyposażenie przedszkola o pomoce dydaktyczne i edukacyjne, instrumenty muzyczne, wyposażenie komputerowe, tablice korkowe, aparat fotograficzny oraz o sprzęt kuchenny jak n.p.: mikser, maszynka wielofunkcyjna czy naczynia stołowe.

W roku 2010 planuje się: spotkanie dzieci z emerytowanymi pracownikami przedszkola, bal karnawałowy, udział dzieci w ciekawych wycieczkach i uroczystościach przedszkolnych, udział w Festiwalu Piosenki Przedszkolnej w Sławnie, organizację pikniku rodzinnego, nawiązanie współpracy z Przedszkolami w Darłowie oraz z Gminnym Przedszkolem w Polanowie. W zakresie gospodarczym planuje się zagospodarowanie i wyposażenie placu zabaw w nowy sprzęt zabawowy oraz zakup wykładzin do dwóch sal dydaktycznych, a także zakup szaf na leżaki. Ponadto będą czynione starania o pozyskiwanie środków finansowych z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej, co pozwoli m.in. na wprowadzenie innowacyjnych programów przez nauczycieli.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 1/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl