Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 8749577, w listopadzie 35838, dziś 125; on-line: 58

Echo Darłowa

Otwarto filię sławieńskiego starostwa powiatowego w Darłowie

 

W wyremontowanej części budynku internatu zespołu Szkół Morskich w Darłowie przy ul. S. Żeromskiego 25 otwarto filię Starostwa Powiatowego w Sławnie.

Wstęgę przecięli Starosta Andrzej Lewandowski, przewodniczący Rady Powiatu - Grzegorz Januszewski, zastępca burmistrza Darłowa - Elżbieta Karlińska, przewodniczący Rady Miejskiej Darłowa - Zbigniew Grosz, wójt gminy Darłowo - Franciszek Kupracz i przewodniczący Rady Gminy Darłowo - Władysław Krakowiak. Pomieszczenia filii starostwa poświecił proboszcz parafii MB Częstochowskiej o. Stanisław Piankowski. Pracownicy filii już obsługują mieszkańców miasta i gminy Darłowo, a także z innych okolic.

Od 22 marca w Darłowie będą załatwiane wszystkie najważniejsze sprawy, jakie do tej pory wymagały wyjazdów do Sławna. Dotyczy to wydziałów komunikacji i dróg, architektury, budownictwa, rolnictwa i ochrony środowiska oraz wydziału geodezji, kartografii, katastru i gospodarki nieruchomościami. Prawie wszystkie tego rodzaju sprawy można było załatwić w Darłowie do roku 1998, czyli do reformy administracyjnej powołującej powiaty podkreślił starosta Andrzej Lewandowski. To oczekiwane przez społeczeństwo Ziemi Darłowskiej udogodnienie oszczędzi interesantom czas i pieniądze, a także skróci okres wydawania stosownych decyzji. Interesanci będą przyjmowani w dni robocze w godzinach od 8 do 14.

W późniejszym czasie starostwo planuje przeniesienie darłowskiej filii Powiatowego Urzędu Pracy do budynku internatu ZSM.

 

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 3/2010

Od lewej: E. Karlińska, A. Lewandowski i G. Januszewski

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl