Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 8789441, w listopadzie 44580, dziś 1427; on-line: 172

Echo Darłowa

ul. Zawiszy Czarnego

W Darłówku jednocześnie rozpoczęto realizację trzech proturystycznych inwestycji, których zakończenie planuje się do 30 czerwca

 

W Darłówku Wschodnim na obszarze od Latarni Morskiej wzdłuż falochronu brzegowego wraz z ulicą Zawiszy Czarnego zostanie zagospodarowany teren na nadmorską promenadę, boisko do siatkówki plażowej oraz dróżki spacerowe z ławkami. Promenada będzie mieć połączenie z ulicą Zawiszy Czarnego, która zostanie całkowicie przebudowana.

Realizacją tej proturystycznej inwestycji zajmuje się firma Selfa z Koszalina, która wgrała przetarg nieograniczony i kosztem 2,6 mln zł realizuje to przedsięwzięcie.

 

Jednocześnie trwa przebudowa ul Słowiańskiej w ramach II edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na lata 2008-2011, z którego darłowski samorząd otrzyma dofinansowanie na połowę wartości realizowanej inwestycji. Przebudowę prowadzi firma ?Krężel" z Kobylnicy, która wygrała przetarg nieograniczony i kosztem 2,9 mln zł realizuje tę potrzebną inwestycję.

 

Również w Darłówku Zachodnim rozpoczęto budowę deptaka na ulicy Władysława IV na odcinku od rozsuwanego mostu do ul. Wilków Morskich. Realizatorem inwestycji jest firma z Nowych Bielic, która wygrała przetarg nieograniczony i kosztem 1,4 mln zł zmienia nam funkcję ulicy na deptak.

Łącznie na realizację tych trzech proturystycznych inwestycji w Darłówku zostanie wydanych z budżetu miasta 6.857.650 zł. Dzięki wysokiej skuteczności w pozyskiwaniu środków unijnych połowa z tej sumy będzie pochodzić z dofinansowania środkami unijnymi i państwowymi. Realizację tych trzech proturustycznych inwestycji planuje się zakończyć do 30 czerwca 2010 r.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 3/2010

ul. Słowiańskaul. Wilków Morskich

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl