Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 8789473, w grudniu 2, dziś 1; on-line: 204

Echo Darłowa

bożena i Henryk Krzemińscy

Pół wieku razem

Urząd Stanu Cywilnego w Darłowie zorganizował 17 marca w miejscowym Zamku Książąt Pomorskich uroczystości obchodów pięćdziesięciolecia zawarcia małżeństwa państwu Bożenie i Henrykowi Krzemińskim. Były serdeczne życzenia, kwiaty oraz medale za długoletnie pożycie.

Na uroczystość Złotych Godów oprócz jubilatów przybyła liczna rodzina. Państwo Bożena i Henryk Krzemińscy wzięli ślub 10 marca 1959 roku w Darłowie. Pani Bożena z domu Buszka urodziła się w 1942 r. w Radziejowie. Do Darłowa przybyła wraz z rodzicami w lutym 1947 r.. wszyscy zamieszkali w nieistniejącym już domu przy ulicy Marii Skłodowskiej - Curie. Początkowo pracowała przez 3 lata przy produkcji ozdób choinkowych w miejscowej spółdzielni. Następnie przez 6 lat pracowała w PP i UR ?Kuter". Jednak większość swojego życia poświeciła na wychowanie czworga dzieci.

Pan Henryk Krzemiński urodził się 1937 roku w Łodzi. Do Darłowa przyjechał w 1958 r. w celu odbycia zasadniczej służby wojskowej w jednostce wojskowej w Darłówku. Po jej zakończeniu był przez dwa lata żołnierzem nadterminowym. W latach 1962 - 1983 pracował w PP i UR ?Kuter" jako elektryk na stoczni. Na początku lat osiemdziesiątych XX wieku był jednym z założycieli NSZZ ?Solidarność" w Darłowie. Później przez cztery lata był konserwatorem na ośrodku wczasowym ?Dukat" w Dąbkach. W grudniu 1987 r. został zatrudniony jako operator - elektryk na nowo wybudowanym, rozsuwanym moście w Darłówku, gdzie pracował do 1996 r. Ostatni rok przed przejściem na emeryturę pracował w Spółdzielni Mieszkaniowej ?Bałtyk".

Państwo Krzemińscy wychowali czworo dzieci: Krzysztofa, Dariusza, który zmarł w 2004 r., Marka i Magdalenę. Doczekali się pięcioro wnucząt. Obecnie mieszkają w bloku przy ulicy s. Wyspiańskiego.

Jubilatom gratulowano i życzono wiele zdrowia, pomyślności oraz dalszego szczęśliwego pożycia. Po części oficjalnej była wspólna lampka szampana.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 3/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl