Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 8768389, w listopadzie 39248, dziś 559; on-line: 93

Echo Darłowa

Przejęto grunty i nieruchomości rolne

 

W ostatnim okresie darłowski samorząd przejął od Agencji Nieruchomości Rolnych kilka hektarów gruntów rolnych, które przeznaczył pod infrastrukturę miejską.

Na obszarze miasta Darłowo mają swoje tereny: osoby prywatne, samorząd miasta i powiatu, Skarb Państwa oraz Agencja Nieruchomości Rolnych. Niekiedy planowane inwestycje przechodzą poprzez tereny należące do różnych właścicieli. W takich wypadkach następuje wykup, zamiana lub przejecie nieodpłatne gruntów. W roku 2009 miasto przejęło nieodpłatnie od Skarbu Państwa i ANR - 8,58  hektara gruntów o wartości ponad cztery miliony zł.

Zgodnie z planem przestrzennego zagospodarowania miasta Darłowa burmistrz miasta Arkadiusz Klimowicz wystąpił również do Agencji Nieruchomości Rolnych o nieodpłatne przekazanie terenów pod rozbudowę portu i budowę dróg.

Dzięki przychylnym decyzjom ANR w okresie od 29 stycznia do marca 2010 r. przejęto nieodpłatnie 7 nieruchomości o łącznej powierzchni 2,66 ha i wartości 202 tys. zł z przeznaczeniem pod budowę dróg. W tym samym czasie przejęto 4 nieruchomości o powierzchni 6,4 ha za kwotę 515.485 zł z przeznaczeniem na rozbudowę portu morskiego oraz poprawę dostępu do dróg krajowych i wojewódzkich.

W najbliższym czasie planuje się przejąć przeznaczone na tereny rekreacyjne i zieleń miejską

zaplecze osiedla Bema łącznie ze stawem ?Inkula", obszary przyległe do Alei Jana Pawła II oraz zaplecze tzw. ?patelni" w Darłówku wschodnim.

Dzięki tym działaniom rośnie majątek miasta, inwestycje mają zielone światło oraz powiększają się tereny zielone i rekreacyjne.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 3/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl