Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

JOANNA PIOCH - SUPERABSOLWENTKA 2010

Stowarzyszenie Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Darłowie zazwyczaj w tym miejscu prezentuje sylwetki absolwentów szkoły, którzy osiągnęli sukcesy w różnych dziedzinach swojego życia, tj. w nauce, kulturze, polityce, itp.

Dziś przedstawiamy sylwetkę tegorocznej absolwentki - Joanny Pioch. Dziewiętnastolatka Joanna przez dwa lata otrzymywała stypendium Premiera. Taką nagrodę dostaje uczeń, który ma najwyższą średnią w szkole. Absolwentka ukończyła szkołę ze średnią ocen 5,4. W dniu uroczystego zakończenia roku szkolnego dla tegorocznych maturzystów Joanna otrzymała nagrodę Burmistrza miasta, Rady Rodziców przy LO oraz Stowarzyszenia Przyjaciół LO.

Asia jest zdolna, ale sama mówi o sobie, że nie bazuje tylko na zdolnościach. Jest pilna i pracowita. Posiada przy tym szczególne cechy - wrażliwość i empatię. Stąd chętnie pomaga innym. Poza bardzo dobrymi wynikami w nauce osiąganymi w czasie pobytu w darłowskim liceum, które wybrała świadomie (żal Jej było czasu na dojazdy) zdecydowała się na pracę w wolontariacie, kierowanym przez wychowawczynię klasy mgr Joannę Witkowską. Doskonale wiemy, że wolontariat uczy wrażliwości, buduje szlachetne postawy. Jest też inwestycją w siebie. Joasia jako wolontariuszka udzielała pomocy w nauce dzieciom, które nie osiągały dostatecznych wyników. Swój wolny czas poświęcała i nadal chętnie poświęca innym. Stąd również wybór kierunku studiów. Wybrała prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Joasia uważa, że jako prawnik będzie miała możliwość niesienia pomocy innym.

Wysoka, ładna dziewczyna, intelektualistka (w okularach) o miłym uśmiechu lubi czytać książki, szczególnie wspomnienia, przeżycia ludzi z okresu II wojny światowej. Przeczytała wszystkie lektury również z sympatii i szacunku do swojej polonistki i wychowawczyni, a także imienniczki - pani Joanny Witkowskiej.

Ulubionymi przedmiotami w szkole były: wiedza o społeczeństwie, który Asia wybrała na maturę pisemną - poziom rozszerzony i język polski - oczywiście poziom rozszerzony, a z języków obcych - niemiecki.

Jak każda dziewczyna lubi nowinki w świecie mody oraz uwielbia kuchnię swojej Mamy. Asia z euforią powiedziała: ?Kuchnia mojej Mamy jest najlepsza na świecie!".

Gratulujemy Joasi szarfy ?Superabsolwent 2010", wyników w nauce, wyboru drogi życiowej oraz życzymy zrealizowania wszystkich zamierzeń w nowym, dorosłym życiu, bo sukces w młodości osiągnęła już na starcie. I tak trzymać...

 

Józefa Stańczak
Darłowo, ED 5/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl