Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Specjaliści od bezpieczeństwa kąpielisk z województwa zachodniopomorskiego obradowali i szkolili się w Darłowie

Z udziałem władz województwa zachodniopomorskiego wojewody Marcina Zydorowicza i marszałka Stanisława Husejki w dniach 14 - 16 maja w Darłowie nad stanem bezpieczeństwa zachodniopomorskich kąpielisk oraz służb ratownictwa wodnego i bezpiecznego wypoczynku letniego obradowali i szkolili się przedstawiciele samorządów i specjaliści od ratownictwa wodnego.

Konferencja połączona ze szkoleniem specjalistycznym audytorów kąpielisk śródlądowych i morskich miała na celu zunifikowanie wiedzy i umiejętności praktycznego przygotowywania audytów kąpielisk zgodnie z unijnymi i międzynarodowymi wytycznymi związanymi z nadaniem certyfikatu jakości ?Błękitna Flaga" oraz dyrektywami Parlamentu Europejskiego dotyczącymi zarządzania jakością wody w kąpieliskach. Dzięki obradom i szkoleniu specjaliści WOPR, wyposażeni w jednolite materiały edukacyjne i niezbędną wiedzę, będą lepiej przygotowani do prowadzenia audytu, szacowania ryzyka na kąpielisku, kategoryzowania wg poszczególnych kryteriów oceny oraz przygotowania zaleceń dla gestora kąpieliska.

Jak nas informuje dyrektor darłowskiego OSiR-u Waldemar Śmigielski obrady konferencyjne skupiły się na trzech najważniejszych grupach tematów. Po pierwsze zapoznano uczestników z nowym prawem wodnym, w zakresie dotyczącym tworzenia i organizacji oraz obowiązków właścicieli kąpielisk, a także państwowych służb nadzoru sanitarnego.

Po drugie w oparciu o uchwałę prezydium zarządu głównego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego poinformowano, że zmieniły się zasady nadawania stopni ratownikom. Na morskich plażach już od obecnego sezonu letniego ratownicy powinni mieć uprawnienia wodnego ratownika morskiego.

Po trzecie zwrócono uwagę, że weszła w życie ustawa o Państwowym Ratownictwie Medycznym, która usystematyzowała procedury dotyczące ratownictwa, w tym ratownictwa wodnego i morskiego.

W trakcie dyskusji głos zabierali fachowcy z wojewódzkiego sanepidu, WOPR-u, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ratownictwa medycznego, Państwowej Straży Pożarnej, Centrum Koordynacji Ratownictwa WOPR i Państwowej Inspekcji Pracy. Dyskusja wykazała, że jest sporo błędów i zaniedbań w istniejącym ustawodawstwie oraz w koordynacji współpracy służb ratowniczych.

Na okoliczność konferencji Urząd Marszałkowski w Szczecinie wydał wielce przydatne kompendium wiedzy dla organizatorów kąpielisk. Natomiast szkolenie dotyczyło przygotowania i zarządzania kąpieliskami oraz kwalifikacji kadry ratowniczej i współpracy ze służbami ratowniczymi. Uczestnicy szkolenia otrzymali uprawnienia audytora kąpielisk.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 5/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl