Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Nadmorska promenada z egzotycznego drzewa, które tonie

W Darłówku Wschodnim na obszarze od Latarni Morskiej wzdłuż falochronu brzegowego aż do hotelu Apollo wraz z ulicą Zawiszy Czarnego trwa zagospodarowanie terenu na nadmorską promenadę, boisko do siatkówki plażowej oraz dróżki spacerowe z ławkami.

Na betonowym brzegowym falochronie na wschód od Latarni Morskiej trwa budowa dwupoziomowych pomostów spacerowych ze schodami i siedziskami. Promenada  jest wykonywana z drzewa egzotycznego bangkirai. Ten gatunek bardzo twardego, odpornego na ścieranie i warunki atmosferyczne drewna rośnie w Indonezji, Malezji i Filipinach. Jego struktura jest tak zwarta, że rzucone do wody tonie. Promenada składa się z pomostu dolnego o długości 168 m i górnego o długości 156 m. Od strony morza na całej swej długości pomost jest zabezpieczony balustradą o wysokości 110 cm. Umożliwi on podziwianie nadmorskich widoków w szerokiej perspektywie i spacerowanie po szczycie falochronu. W pewnej części wyższy poziom pomostu będzie miał siedziska do opalania się. Na poszczególnych odcinkach falochron między poziomem pierwszym i drugim zabudowany będzie drewnianymi siedziskami, które na wysokości boiska do beach soccer i siatkówki plażowej wykorzystane mogą zostać jako trybuny dla widzów. Wejście i zejście na pomosty umożliwią drewniane schody.

Teren na wschód od Latarni Morskiej zostanie połączony deptakiem o szerokości 10 m z nowym placem, jaki jest budowany na przedłużeniu ul. Zawiszy Czarnego oraz dalej z układem dróżek spacerowych do hotelu Apollo. W ramach projektu jest całkowicie przebudowana ulica Zawiszy Czarnego i przedłużona, aż do drewnianej promenady zabudowanej na falochronie. Cały teren zostanie oświetlony, odwodniony oraz zabudowany elementami małej architektury jak np.: ławki, siedziska, prysznice. Przewidziano także niską i średnią zieleń. Realizacja projektu bez wątpienia podniesie atrakcyjność turystyczną Darłowa.

Realizacją tej proturystycznej inwestycji zajmuje się firma Selfa z Koszalina, która wgrała przetarg nieograniczony i kosztem 2,6 mln zł realizuje to przedsięwzięcie. Zakończenie budowy nadmorskiej promenady planuje się do 30 czerwca 2010 r.

Na ten cel darłowski samorząd otrzyma 50 procentowe dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 5/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl