Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Trójka włączyła się w kampanię Zachowaj Trzeźwy Umysł

W sobotę 29 maja w ramach kampanii profilaktycznej Zachowaj Trzeźwy Umysł na boiskach w Szkole Podstawowej nr 3 im. Żołnierzy WOP odbył się festyn sportowo - rekreacyjny obejmujący szereg imprez i konkursów dla dzieci.

Rozpoczęto go bezpiecznym rowerowym rajdem rodzinnym. Trasa rajdu przebiegała miejskim ścieżkami rowerowymi wzdłuż ulic: Jana Pawła II, Północną, Josepha Conrada. Udział w nim wzięło 35 dzieci i dorosłych. Był to jednak jeden z 18 składników wielkiego konkursu obejmującego takie konkurencje jak n.p.: rowerowy tor przeszkód, rzuty woreczkami do celu, wbijanie gwoździ, przeskoki przez skakankę, wyścigi w workach wyścigi kapslowe, rzuty kaloszem do celu, turniej o mistrza "kółka i krzyżyka", kręgle, slalom z hokejem i łyżeczką, rzuty piłką do kosza, kręciołek, slalom w alkogoglach na hulajnodze, konkurs plastyczny, informatyczny, gra w klasy, żonglerka piłką oraz konkurs wiedzy o rowerze.

W konkursie plastycznym zorganizowanym pod hasłem "Zachowaj Trzeźwy Umysł" nagrodzono prace wykonane przez uczniów klas I-III SP nr 3 kolejno za miejsca: I- Paulinę Kawczyńską, II- Edytę Kłosowską, III - Kacpra Redlińskiego. W kategorii uczniów klas IV - VI najlepsi byli: I - Emilia Kowalewska, II - Julka Studzińska, III - Natalia Olszewska.  Konkurs Plastyczny zakończył się pokazem prac. Również uczestnicy wszystkich innych konkursów w liczbie ponad 120 otrzymali nagrody związane z charakterem kampanii.

W trakcie festynu na trawiastym boisku ?Orlik" odbył się towarzyski mecz piłki nożnej Urzędnicy kontra Radni i Samorządowcy. Mecz zakończył się wynikiem 7:2 dla urzędników miejskich. Aż cztery bramki strzelił inspektor d/s pozyskiwania funduszy unijnych Sławomir Herman. Podczas festynu działacze Klubu Kolarskiego Ziemia Darłowska przybliżyli przybyłymi sportowe osiągnięcia zawodniczek oraz opowiadali o stosowanych metodach treningu i rodzajach sprzętu rowerowego. W trakcie imprezy jej uczestnicy zajadali się pyszną grochówką. Organizatorami festynu w ramach realizacji  zadań Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. byli Urząd Miejski, OSiR oraz nauczyciele SP nr 3.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 5/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl