Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Szmaragdowe Gody

Niedawno Janina i Gwidon Kożuchowie para małżeńska mieszkańców Darłowa obchodziła 55 - lecie małżeństwa, czyli Szmaragdowe Gody. Z tej okazji w imieniu prezydenta RP burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz uhonorował jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Uroczystość nadania medali odbyła się w Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie. Szmaragdowe Gody małżeńskie, to wyjątkowe święto, które obchodzi się po 55-ciu latach wspólnego pożycia małżeńskiego.

Pani Janina Kożuch z domu Woźniak urodziła się w Warszawie. Wychowywała się w Domu Dziecka im Janusza Korczaka w Darłowie. Ukończyła Szkołę Administracyjno - Handlową w Koszalinie. Pracowała w Polskich Zakładach Zbożowych, a następnie w Przedsiębiorstwie Połowów i Usług Rybackich ?Kuter", gdzie doczekała emerytury jako sekretarka dyrektora naczelnego. Odznaczona Srebrną Odznaką Zasłużonego Pracownika Morza, Brązową i Srebrną Odznaką Honorowego Gryfa Zachodniopomorskiego oraz Medalem Zasłużonego dla Królewskiego Miasta Darłowa.

Pan Gwidon Kożuch urodził się w Starogardzie Gdańskim. W Sławnie ukończył Gimnazjum. Będąc członkiem tajnej Polskiej Organizacji Wojskowej walczył o wolość Polskich Ziem. Skutkiem tego było 5 lat więzienia i ciężkich robót w Jaworzynie Śląskiej. Tam pierwszy raz otarł się o medycynę. Konsekwencją tego było ukończenie dwuletniej Szkoły Felczerskiej. Następnie będąc młodym żonkosiem podjął studia medyczne w Białymstoku. Po studiach pracował w szpitalu w Sławnie i w Darłowie, aż w końcu podjął pracę w Przedsiębiorstwie Połowów i Usług rybackich ?Kuter" w Darłowie jako lekarz zakładowy. Oprócz tego był lekarzem sądowym i rodzinnym na Posterunku Policji. Obecnie jest na zasłużonej emeryturze. Gwidon Kożuch za swoją pracę i antykomunistyczną działalność został odznaczony: Pamiątkową Odznaką 50 - lecia PCK; Odznaką Honorową PCK; Srebrnym Krzyżem Zasługi; Medalem Zasługi dla Pożarnictwa; Brązową i Srebrną Odznaką Zasłużonego Pracownika PP i UR?Kuter"; Medalem Zasłużonego dla Królewskiego Miasta Darłowa; Złotym Krzyżem Zasługi; Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Szacowni Jubilaci Janina i Gwidon Kożuch zawarli związek małżeński 26 grudnia 1956 r. w Kościele Najświętszej Marii Panny w Darłowie, a ślub cywilny 7 lutego 1957 r. Dochowali się dwójki dzieci i 5 wnuków. Na świat pierwsza przyszła córka Anna, która z zawodu jest protetykiem dentystycznym. Obecnie mieszka w Darłowie i prowadzi ze swym mężem Andrzejem oraz dziećmi Bartoszem i Magdą rodzinną Firmę Spedycyjno - Transportową. Młodsza córka z zawodu jest fizjoterapeutką i pracuje w Darłowskiej Przychodni Rehabilitacyjnej. Mąż Adam jest człowiekiem morza, z którym związał pracę zawodową. Mają trzy córki: Olgę, Agatę i Ewę. Najstarsza po ukończeniu studiów w Szczecinie pracuje w Laboratorium Krwiodawstwa, średnia studiuje w Szczecinie na wydziale rehabilitacji, najmłodsza skończyła I klasę Liceum w Darłowie.

Z okazji jubileuszu Państwo Kożuchowie otrzymali gratulacje, życzenia i kwiaty od burmistrza miasta Darłowo oraz od licznej rodziny. Na twarzach jubilatów, po wręczeniu medali, legitymacji i składaniu życzeń pojawiło się wyraźne wzruszenie. W przemówieniach padło wiele ciepłych i wzruszających słów pod adresem czcigodnych Jubilatów. Życzono im zdrowia, pomyślności, szczęścia rodzinnego oraz wielu, jeszcze piękniejszych wspólnych lat życia. Pytani o receptę na tak długie szczęśliwe pożycie twierdzili jednogłośnie: wierność, miłość, zaufanie, tolerancja a także brak kłótni o rzeczy nieistotne i zgoda.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 7/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl