Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Mekka światowa tańca w Darłówku

Już z daleka od sali ćwiczeń słychać intensywną, bardzo rytmiczną muzykę. Wprowadzeni na salę ćwiczeń przez właściciela ośrodka wypoczynkowego i pomysłodawcę tegorocznego studium tańca w Darłowie Piotra Klina zostaliśmy pozbawieni możliwości komunikowania. Siła rytmu muzyki nie pozwala na podzielenie się pierwszym wrażeniem. Setki tańczących wykonujących te same ruchy, które następnie składają się na element tańca. Synchronizacja pełna, choć to tylko jedna z prób, których przez 10 dniowy turnus będą setki. Olbrzymie lustra na 30 metrowej sali ćwiczeń dają wyobrażenie każdemu tancerzowi jak ważny jest każdy ruch, gest, aby z plątaniny ruchów rąk, podskoków, wyrzutów nóg, kiwnięć głową uzyskać efekt - idealnego zgrania. Przy niektórych układach tancerze sprawiają wrażenie, że ich ciało nie wypełniają kości, lecz jakaś masa plastyczna.

Intensywność ćwiczeń musi zdumiewać. Przeciętny śmiertelnik po kilku minutach ekwilibrystycznych ćwiczeń miałby serdecznie dość. Z naszych ćwiczących pot leje się strumieniami. Jak mówi Piotr Klin, każdy z nich dziennie wypija od 5 do 6 półtora litrowych butelek wody. Dowodem łaknienia są dziesiątki zgrzewek, które są w połowie opróżnione, a to dopiero minęło 3 godziny prób. Próby trwają od 9-tej rano do 24, a nawet do 1 w nocy(!!). Tak, więc podczas nawet najkrótszych przerw jak ta, którą przed chwilą ogłoszono, największym wzięciem cieszy się woda..

W czasie przerwy podchodzi do nas Błażej Szychowski. Na oko trzydziestolatek. Pomysłodawca i twórca szkoły FNF SUPER SUMMER DANCE INTENSIVE. Na co dzień prowadzi prestiżową szkołę tańca nowoczesnego w Łodzi. Oprócz tego organizuje pokazy na imprezach firmowych, pokazach mody, bankietach, meczach. Jest producentem teledysków i uczy przyszłych reżyserów, choreografów. Jednym słowem człowiek instytucja. Daleki od tradycyjnego wzorca młodzieżowego luzaka. Wręcz przeciwnie. Robi wrażenie pedanta i z tych, u których wszystko musi grać jak w szwajcarskim zegarku. Nie ukrywa satysfakcji z udanego turnusu. Oprócz Polaków przyjechali tu tancerze ze Szwecji, Estonii, Anglii, Niemiec, Ukrainy, Czech.

To jego czwarte wakacje taneczne. Poprzednie organizował i prowadził w Ustce, Łebie, Jarosławcu. Jak sam mówi ?oprócz kompletu uczestników, których w sumie przewinie się 500 młodych ludzi, najbardziej cieszy ściągnięcie najlepszych choreografów na świecie. Padają nazwiska, które laikowi nic nie mówią, ale dla ludzi z branży są wyznacznikami najwyższej półki. Za podpatrzenie i usłyszenie uwag od takich tuzów jak: Tucker Burkley - choreograf/tancerz Janet Jackson, Tony Czar, choreograf/tancerz Britney Spears, American Best Dance Crew, So You- Think You Can Dance z USA, - Erica Sobol - choreograf So You Think You Can Dance Tour z USA, Derrel Bullock - choreograf/tancerz Beyonce, Candance Brown - choreograf /tancerz najbardziej prestiżowej imprezy tanecznej w USA " MONSTER of HIP-HOP" oraz choreograf obecnej edycji You Can Dance w Polsce, Lee Daniel - Choreograf MTV także z USA, choreograf/tancerz Jennifer Lopez i Jasonem Derulo 'Watcha Say, Laura Edwards - choreograf tancerz Britney Spears Tour 2009, Jian Pierre-Louis - choreograf i tancerz PussyCatDolls Tour 2009, Kyle Hanagami - choreograf międzynarodowej kompani tanecznej " The Lost Kids "- uczestnicy warsztatów gotowi byli nie tylko zapłacić 2 tys. zł, ale także poświęcić swoje urlopy. Duża ich część, na co dzień pracuje jako instruktorzy w domach kultury, albo w prywatnych szkołach tańca.

Błażej do rozmowy zaprasza Lee Daniel. Afroamerykanin spocony jak szczur po zakończonej dopiero części prób. Szerokim uśmiechem przyjaźnie wyciąga na powitanie dłoń i chętnie odpowiada na pytania. Przyjechał z Hollywood z Los Angeles. Choć ma zaledwie 28 lat robił znane wszystkim teledyski z największymi gwiazdami show biznesu. Drogę na szczyty tańca pokonywał sam. Od dziecka uprawiał taniec. Tańczył przy każdej nadarzającej się wolnej chwili. Oglądane teledyski podsuwały nowe pomysły, które następnie adaptował do swoich układów. Posiadane obecnie kolosalne doświadczenie sceniczne i artystyczne ma na tyle wszechstronne, że teraz jak mówi jest najlepszy (śmiech). Cieszy się, że zaangażowanie tutaj tańczącej młodzieży jest na maksa. Takie profesjonalne podejście niczym się nie różni od tego, co robią ich rówieśnicy ze Stanów. Mistrz nie ukrywa, że obecnie postawiona poprzeczka wymagań na tym turnusie jest naprawdę postawiona bardzo wysoko i to bez żadnego ukłonu wobec organizatorów. Szczerym uśmiechem Lee żegna się z nami i odchodzi, aby ... przygotować nowy układ choreograficzny na kolejną próbę.

O kilka słów dotyczących kursu jest poproszona wychodząca przypadkiem z sali blond piękność z ogromnymi przeciwsłonecznymi okularami. Natalia, przyjechała z Łodzi. Od dłuższego czasu uczestniczy w zajęciach w Studiu Tańca w szkole Błażeja w Łodzi. ?Jestem zadowolona z przyjazdu. Poznaję nowe układy choreograficzne i fajnych ludzi z różnych krajów Europy". Poproszona o ocenę w skali 1-10 swojej satysfakcji z pobytu, bez zastanowienia mówi "11".

Wyjeżdżając z turnusu w Darłówku każdy uczestnik otrzyma potwierdzenie jego odbycia. Jak mówi Piotr Klin: "Dobrze by było pokazać turystom i mieszkańcom Darłowa umiejętności czołówki europejskiej w tańcu nowoczesnym. Zyskaliby wszyscy. Wielu młodych odbiorców na własne oczy obejrzałoby to, co jest pokazywane w ogólnopolskich konkursach telewizyjnych. Nasi tancerze w przeważającej ilości uczestniczyli i to z sukcesami w konkursach: Idol, Mam Talent, You Can Dance i innych. Jeśli władze Miasta Darłowo okażą zainteresowanie naszą ofertą, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją zrealizować. A wtedy do wielu dotarłaby pewność, że Mekką światowego tańca w okresie wakacji jest Darłowo ."

 

Mlecz
Darłowo, ED 7/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl