Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Park na Łososiowej Wyspie

Przed weekendem 9 lipca w Darłowie odebrano od wykonawcy i przekazano w użytkowanie inwestycję pod nazwą "Budowa infrastruktury turystycznej parku na Wyspie Łososiowej".

Do niedawna prawie dwuhektarowa wyspa położona pomiędzy głównym nurtem rzeki Wieprzy a Kanałem Młyńskim była pełna chaszczy, błota i butelek po wypitym alkoholu. Teraz jej wygląd zmienił się nie do poznania.

Wokół wyspy biegnie brukowana alejka spacerowa. Przy niej stoją ławki, kosze na śmieci i parkowe lampy oświetleniowe. Uporządkowano wnętrze wyspy i nasadzono setki drzew, krzewów i kwiatów oraz zagospodarowano tereny zielone. Wyspę połączono drewnianym mostkiem z ulicą Kanałową. Dla dzieci zainstalowano obszerny i bezpieczny plac zabaw. Przy rzece zbudowano przystań dla kajakową i obok miejsca do biwakowania, łącznie z miejscem na ognisko i konsumpcję oraz postawiono toaletę. Dla miłośników szachów i warcabów ustawiono odpowiednie stoły z szachownicami. Zagospodarowanie Wyspy Łososiowej było możliwe dzięki dofinansowaniu projektu pod nazwą ?Budowa infrastruktury turystycznej parku na wyspie Łososiowej w Darłowie" z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013. Wszystkie prace zrealizowano kosztem 925 tys. zł. Połowę tej kwoty darłowski samorząd otrzyma ze środków UE. Darłowianie i turyści z zadowoleniem przyjęli tę parkową inwestycję i w pełni korzystają z jej walorów wypoczynkowych.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 7/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl