Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Nadmorska promenada

W Darłówku wschodnim 9 lipca przekazano do użytku nadmorską dwupoziomową promenadę z egzotycznego drewna bangkirai zbudowaną wzdłuż brzegowego falochronu.

Na obszarze od Latarni Morskiej na brzegowym falochronie aż do przejścia na plażę wzniesiono nadmorską spacerową promenadę o długości 168 m. Na promenadę wchodzi się szerokim schodkami i tam opierając się o balustrady można podziwiać zachody słońca, wdychać aerozol morski lub fotografować morze, statki i nadmorskie krajobrazy.

Teren od rzeki Wieprzy został połączony spacerowym ciągiem z ulicą Zawiszy Czarnego i placem, gdzie można ustawić n.p. scenę dla kameralnych występów. Cały obszar został odwodniony, oświetlony oraz zabudowany elementami małej architektury. Przewidziano także niską i średnią zieleń. Realizacja projektu bez wątpienia podniosła atrakcyjność turystyczną Darłowa. Realizacja tej proturystycznej inwestycji kosztowała ogółem 2,6 mln zł. Na ten cel darłowski samorząd otrzyma jednak 50 procentowe dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 7/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl