Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Zabawki z tamtych lat

Jak nas informuje Lidia Wróblewska w najbliższą sobotę (17 lipca 2010) Muzeum Zamek Książąt Pomorskich zaprasza na otwarcie wystawy dawnych zabawek dziecięcych ?Bawmy się". Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11 wernisażem. Przez następne dwie godziny jego uczestnicy w wieku 6-12 lat zostaną zaproszeni do spróbowania swoich sił w wybranych grach i zabawach sprzed wieków.

Na wystawie prezentowane będą oryginalne zabytki - zabawki i ich repliki pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu, Muzeum w Stargardzie, Instytutu Prahistorii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz z kolekcji prywatnych panów Jerzego Wiśniewskiego z Gdańska i Andrzeja Krzeszowskiego z Poznania oraz pań Jolenty Kędelski i Barbary Mossor-Wilińskiej z Poznania.

Najstarsza zabawka, którą będzie można zobaczyć to, odkryta na terenie Rosji, figurka konika wykonana z kła mamuta przed około 10 tysiącami lat. Najmłodsze pochodzą sprzed około 300 lat.

Na wystawie prezentowane będą zabawki, które już dawno przestały być używane, ale i takie, w których zmienił się materiał czy uwspółcześnił wygląd zewnętrzny, ale których podstawowa funkcja pozostaje od tysiącleci niezmienna - bawić ucząc nowych umiejętności.

Obejrzenie wystawy polecamy nie tylko najmłodszym, dla których będzie to podróż do odległych czasów, ale również dorosłym - my możemy ponadto przenieść się, choć na chwilę do czasów naszego dzieciństwa.

Ekspozycja czynna będzie od 18 lipca do 31 sierpnia 2010 w godzinach otwarcia Muzeum (codziennie od 10 do 18). Wstęp na wystawę bezpłatny.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 7/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl