Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Straż Miejska w Darłowie rozdaje karty ICE

Dziesięć tysięcy kart ICE otrzymały służby ratownicze i organizacje pozarządowe, które bezpłatne rozprowadzają je wśród mieszkańców województwa zachodniopomorskiego. Część z nich trafiła do Straży Miejskiej w Darłowie. Wszystko w ramach akcji Bezpieczne Lato 2010. ICE to "In Case of Emergency" znaczące dosłownie ?w nagłym wypadku".

Gdy zdarzy się wypadek o uratowaniu życia lub zdrowia ofiary decydują minuty - mówią znawcy tematu. Ratownicy często nie posiadają wtedy kluczowych informacji umożliwiających skuteczne udzielenie pomocy. Inicjatywa karty ICE rozwijana jest w wielu krajach Unii Europejskiej. Noszenie przy sobie wypełnionej karty ICE znacznie ułatwi ratownikom, lekarzom i innym osobom zaangażowanym w akcję ratunkową kontakt z bliskimi poszkodowanego. Umożliwi to również identyfikację poszkodowanej osoby oraz zdobycie kluczowych informacji dotyczących jej stanu zdrowia, przyjmowanych leków, odbywanej terapii. Karta ICE jest niezastąpiona także w innych sytuacjach, jak zagubienia dziecka, zaniku pamięci czy utraty przytomności.

Plastikowa karta ICE rozmiarów dowodu osobistego zawiera miejsce na wpisanie naszego imienia i nazwiska oraz dwóch numerów telefonicznych do osób, które należy powiadomić w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Należy wybrać osoby, które będą mogły podać ratownikowi informację o naszym stanie zdrowia. Ma też ogólnoeuropejski numer alarmowy - 112. Na odwrocie karty ICE można umieścić informacje o alergiach, przewlekłych chorobach i zażywanych stale lekarstwach oraz grupie krwi. Pola karty są opisane w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i hiszpańskim.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 7/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl