Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Zostań potencjalnym dawcą szpiku

Dwudziestotrzyletni Artur z Darłowa choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną i został zakwalifikowany do przeszczepienia szpiku kostnego od niespokrewnionego dawcy. W Polsce, co półtorej godziny stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Co drugi chory na białaczkę nie znajduje dawcy. Jedyną szansą na wyleczenie jest przeszczepienie szpiku kostnego od niespokrewnionego dawcy, więc tak ważne jest, żeby jak najwięcej osób rejestrowało się jako potencjalni dawcy szpiku.

Doceniając te ważne fakty burmistrz miasta Darłowo - Arkadiusz Klimowicz objął Patronatem Honorowym Dzień Dawcy Szpiku Kostnego, który odbędzie się 3 października 2010 roku w Zespole Szkół Morskich w Darłowie w godzinach od 10 do 16.

Podczas ?Dnia Dawcy szpiku" wszystkie osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie danych Fundacji DMKS - Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska w Warszawie. Rejestracja polega na wypełnieniu formularza i oddaniu zaledwie 4 ml krwi potrzebnej do przeprowadzenia badania genetycznego. Szpiku nie można oddać do banku tak jak się oddaje krew. Może on zostać od Ciebie pobrany tylko i wyłącznie dla konkretnego pacjenta, który ma takie same antygeny zgodności tkankowej jak Ty. Darłowiaku zostań dawcą szpiku i uratuj życie Arturowi.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl