Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 11948490, w maju 41914, dziś 249; on-line: 123

Echo Darłowa

Konwent wójtów i burmistrzów

W darłowskim ratuszu w środę 25 czerwca odbył się III Konwent Samorządu Powiatu Sławieńskiego. Oprócz władz samorządowych wszystkich gmin i miast przybyli na konwent: delegacja powiatu kłodzkiego, przedstawiciele Regionalnej Organizacji Turystycznej ze Szczecina, na czele z jej prezesem Januszem Stankiem oraz architekci z Biura Projektów, zajmujących się projektowaniem i wykonawstwem komunalnego budownictwa socjalnego. Gospodarzem konwentu był burmistrz Darłowa  Arkadiusz Klimowicz.
Na wstępie szczecińscy goście przedstawili podstawy prawne i cele działania Polskiej Organizacji Turystycznej, Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz zachęcali samorządowców do utworzenia na terenie powiatu sławieńskiego Lokalnej Organizacji Turystycznej. Utworzenie i zarejestrowanie w Krajowym Rejestrze Sądowym LOT umożliwia pozyskiwanie wielu środków z funduszy celowych Unii Europejskiej na inwestycje pro turystyczne i na rozwój turystyki. Członkami takiej organizacji na równych prawach mogą być zarówno osoby prawne jak i osoby fizyczne. Wszyscy przedstawiciele miast i gmin powiatu sławieńskiego zgłosili akces do Lokalnej Organizacji Turystycznej. Goście z Kłodzka mają już od roku taką organizację i obiecali nadesłać już zarejestrowany w KRS statut LOT - Ziemia Kłodzka. Dwa lata temu ówczesne władze powiatu sławieńskiego i powołany zarząd LOT próbowały nieudolnie utworzyć Lokalną Organizacje Turystyczną. Niestety nie udało im się zarejestrować tego stowarzyszenia w Krajowym Rejestrze Sadowym. Miejmy nadzieję, że teraz wszystko się uda.
W trakcie konwentu kierownik Powiatowego Urzędu Pracy Jerzy Koprowicz przedstawił informację z wykorzystania Funduszu Pracy na aktywne formy przeciwdziałaniu bezrobociu. Na koniec maja br. w powiecie sławieńskim zarejestrowanych było 8549 bezrobotnych. W stosunku do końca ub.r. poziom bezrobocia obniżył się o 602 osoby t.j. o 6,6%. W maju 2003 r. stopa bezrobocia wyniosła 35,2% i zmniejszyła się o 1,4%.
Na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu PUP w Sławnie otrzymał kwotę 3.398.900 zł. Na przestrzeni 5 miesięcy wykorzystano już 53,7% tych środków. Planowane środki na aktywizację absolwentów wykorzystano w 81,4%. Na staże i refundacje skierowano 101 absolwentów. Na prace interwencyjne przeznaczono 707 tysięcy zł. W całości na ten cel wykorzystało już pieniądze miasto Darłowo, podczas gdy inne gminy nie wykorzystały ich nawet w połowie. W szkoleniach i przekwalifikowaniach wzięło udział zaledwie 77 osób w całym powiecie. Zorganizowano właściwie trzy rodzaje szkoleń: na minimum sanitarne, podstawy umiejętności wychowawczych, podstawy uruchomienia działalności gospodarczej. Powiatowy Urząd Pracy udzielił 8 pożyczek na sumę 116 tys. zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej, z tego trzy w mieście Darłowo na sumę 56.000 zł.
W dalszym ciągu konwentu obradowano nad programem komunalnego budownictwa socjalnego. W tym punkcie firma projektowa w porozumieniu z Bankiem Gospodarstwa Krajowego przedstawiła różne typy kontenerowych budynków socjalnych.
 


Darłowo, ED 7/2003

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl