Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Po raz czwarty wędkowali z darłowskiej plaży zawodnicy z całego kraju

Koło PZW Łosoś w Darłowie, tradycyjnie już, w ostatni weekend sierpnia (28-29) zorganizowało czwarte ogólnopolskie zawody wędkarskie "Darłowska Plaża - 2010". Udział w nich wzięło 55 wędkarzy plażowych z całej Polski.

Łowienie z plaży jest w wielu krajach rozpowszechnione pod angielską nazwą surf casting (zarzucanie przybrzeżne, czytaj serfkasting). Na naszym wybrzeżu łowi się w ten sposób głównie ryby słodkowodne: leszcze, węgorze, okonie i płocie. Łowienie z plaży wymaga wykonywania rzutów bardzo dalekich, 120-200 metrów.

W sobotni wieczór na wschodniej plaży w Darłówku wyrósł las wędek. Mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych swoje morskie umiejętności wędkarskie sprawdzano w znakomitej atmosferze. Niektórzy na zawody przybyli z rodzinami. Organizatorzy, którym szefowali Piotr Ebel i Antoni Hołub zadbali o wspaniałą oprawę zawodów i bardzo smaczne wyżywienie. Podczas wędkowania wiał dość silny wiatr, na morzu była wysoka fala oraz padały przelotne opady. Mimo tego złowiono 9 leszczy i jedną płoć. Pierwsze miejsce zdobył Piotr Kozak z Warszawy, który złowił leszcza o wadze 1,74 kg. Drugim był Dariusz Malinowski z Lęborka z wynikiem zaledwie gorszym od zwycięzcy o dwa dekagramy. Brązowy medal wywalczył Lesław Pukacz z Wrocławia za leszcza o masie 1,52 kg. Kolejne miejsca zajęli: Cezary Stan z Lęborka - (leszcz - 1,14 kg) i Rafał Udziela z Warszawy - (1,04 kg)

Zawody zorganizowano przy współpracy z darłowskim samorządem. Dzięki dobrym kontaktom firmy DEGA na zawody przybyli zaproszeni z Niemiec wielokrotni wędkarscy mistrzowie świata bracia: Heiner, Dieter i Günter Grossmann z Kiel. Demonstrowali oni swym kolegom po fachu najnowszy sprzęt wędkarski do połowów ryb morskich z brzegu.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl