Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Przebudowa ulic Zamkowej i Krótkiej oraz otoczenia zamku w Darłowie

 

Ogłoszono przetarg nieograniczony na przebudowę układu komunikacyjnego w obszarze ulic Zamkowej i Krótkiej, placu przy Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie oraz budowy oświetlenia drogowego.

Oferty na realizację tej inwestycji będą przyjmowane do 20 września. Uzgodniony z konserwatorem zabytków projekt przewiduje położenie nowych nawierzchni z kostki kamiennej Semelrock Bradstone i płyt granitowych. Chodniki zostaną wykonane z płyt kamiennych i z kostki kamiennej.

Program przebudowy przewiduje restauracje murów oporowych od strony rzeki Wieprzy, dawnego Kanału Młyńskiego, oraz muru na placu przed Zamkiem, a także budowę muru przy ul. Krótkiej. W miejscu, gdzie ulica Krótka przecina fosę zaprojektowano prowizoryczny mostek na styl istniejącego mostu przy ulicy Zamkowej. Wszelkie mury będą wykonywane z cegły gotyckiej i naturalnego kamienia. Zaprojektowano też małą architekturę w postaci zieleni i ławek na placu przed Zamkiem oraz oświetlenie. Remont mostu i murku przy ul. Zamkowej przewiduje odtworzenie obiektu z cegły gotyckiej na zaprawie cementowo-wapiennej. Dopuszczone będzie parkowanie pojazdów na placu przed Zamkiem. Całość inwestycji będzie przystosowana do poruszania się osób niepełnosprawnych. Planowany termin zakończenia inwestycji 30 listopada 2010 r.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 9/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl