Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Wdrażają program Leonarda da Vinci

Jak nas informuje Monika Burzak Zespół Szkół im. Stefana Żeromskiego  w Darłowie stanie się wkrótce miejscem międzynarodowego spotkania w ramach projektu unijnego ?Leonardo da Vinci"  p.t.: "Polepszenie szans na rynku pracy w UE".

Program Unii Europejskiej ?Leonardo da Vinci" ma na celu promowanie mobilności pracowników na europejskim rynku pracy oraz wdrażanie innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych dla podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Program  promuje innowacyjne podejścia do edukacji i doskonalenia zawodowego, w taki sposób, aby systemy kształcenia jak najpełniej odpowiadały potrzebom rynku pracy. Koncentruje się na połączeniu teorii z praktyką.

W dniach 20 - 25 września uczniowie i nauczyciele gościć będą w Darłowie swych szkolnych partnerów z Niemiec i Czech. Młodzież z Zasadniczej Szkoły Zawodowej zaprezentuje im swoje najlepsze osiągnięcia zdobywane w wyuczonych przez siebie zawodach: kucharz i cukiernik. Pochwalą się swoimi wypiekami oraz umiejętnością ładnej dekoracji stołu i sal konsumpcyjnych, której nauczyli się  m.in. w Czechach podczas warsztatów florystycznych.

W czasie pobytu młodzież partnerska pracować będzie nad  słownikiem niemiecko-czesko-polsko-angielskim w zakresie słownictwa gastronomicznego. Porównywać też będą systemy kształcenia zawodu w szkołach w Niemczech, Czechach i Polsce oraz nauczą się pod okiem nauczyciela zawodu- Dariusza Kosa -  kalkulacji imprez urodzinowych dla młodzieży i dorosłych. Uczniowie poznają tez różnice w przygotowaniu menu na poszczególne imprezy.

Gospodarze mają nadzieję, że pobyt rówieśników w Darłowie  będzie dla ich przyjaciół niezapomnianą atrakcją i chętnie  wrócą tu już jako turyści. Opiekunkami projektu są Patrycja Kaffke i Ewa Sobieraj.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 9/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl