Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Dni Darłowa

W dniach 23- 26 września w różnych częściach miasta odbywały się znakomite imprezy artystyczne i sportowe  z licznymi atrakcjami z okazji Dni Darłowa.

Faktem jest, że Darłowo już 690 lat temu (w 1270 r.) miało prawa miejskie, co uwidacznia wmurowana na ul. Powstańców Warszawskich stosowna data z brązu.

Obchody zainaugurował koncert Big Bandu - Kołobrzeska Orkiestra Zdrojowa na staromiejskim rynku.

W piątek 24 września obchodzono Miejski Dzień Sportu zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji na boisku Zespołu Szkół Morskich. W szeregu konkurencjach lekkoatletycznych (biegi, skoki, rzuty) o puchary burmistrza miasta Darłowa rywalizowali przedszkolacy, młodzież i nauczyciele. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się rekreacyjny bieg uczniów i nauczycieli na trasie rynek- zamek - ZSM.

W cyklu koncertów na scenie rynkowej występowali: znakomity Duet muzyczny Jan Schwarzlose - Rudi Frisch, wspaniała piosenkarka Katarzyna Ostrysz, Kapela Darłowianie, ACTOBA - zespół grający pozytywną muzykę oraz świetny jak zwykle zespół ?Świadomość"

Tłumy wielbicieli na swoim koncercie zgromadziła polska gwiazda - Krzysztof Krawczyk, który potwierdził swoją ekstraklasę.

Sobotę organizatorzy przeznaczyli na Dzień Króla Eryka. Po uroczystej mszy św. odprawionej w kościele Mariackim w intencji Zespołu Szkół Morskich na darłowskim rynku odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Ślubowaniu towarzyszyła morska loteria fantowa, finał konkursu artystycznego oraz bufet morsaka. Od rana do wieczora przez sobotę i niedzielę funkcjonował Jarmark Króla Eryka. Na scenie ustawionej przed ratuszem prezentowały swój artystyczny dorobek, ciesząca się dużym powodzeniem Darłowska Orkiestra Dęta, utalentowana Sara Komorowska, porywająca Formacja Tańca Współczesnego FLESZ, artystki Dominika Lesner, Daria Gilewska, Chór Babunie, Zespół ADHD ze szkoły Tańca Apollo, Szkoła Tańca Top TOYS oraz Koszalińska Kapela Podwórkowa.

W Zamku Książąt Pomorskich odbyło się uroczyste odsłonięcie spiżowej statuy Eryka Pomorskiego, o czym piszemy osobno. Z okazji zakończenia obchodów osiemdziesięciolecia Muzeum dyrektor Jerzy Buziałkowski uhonorował za twórczą i owocną współpracę dyplomami i pucharami: Zarząd Portu Morskiego Darłowo, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Darłowskiej, Klub Przewodników Turystycznych PTTK, Ewę Bielecką - byłą wieloletnią dyrektorkę muzeum, Konstantego Kontowskiego twórcę pomnika Eryka i kustosza zamku, Darłowski Dom Kultury, Annę i Zbigniewa Pajewskich, Firmę POLART i koszalińską delegaturę Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Tego dnia w zamku Leszek Walkiewicz dał multimedialny wykład

p.t. Śladami Eryka Pomorskiego - władcy Skandynawii i Pomorza Zachodniego, a Bractwo Bogusława V ze Słupska dało pokaz turniejowych walk rycerzy i średniowiecznych tańców dworskich. Pod wieczór na rynkowej scenie koncertowały zespół folkowy VARSOVIA MANTA i zespół TRAWNIK. Ukoronowaniem tego dnia był entuzjastycznie przyjęty występ MARIKI i fascynujący pokaz fajerwerków.

Niedzielę czwartego dnia obchodów Dni Darłowa przeznaczono na gry i zabawy dla najmłodszych. Dzieci beztrosko bawiły się, brały udział w zabawach i konkursach oraz korzystały z bezpłatnych dmuchanych urządzeń zabawowych. Z wielkim zaciekawieniem oglądały i podziwiały klowna, szczudlarza oraz pełne komediowych sytuacji spektakle Teatru Kubika. Na estradzie śpiewały i tańczyły przedszkolaki.

Wieczorem w kościele Mariackim odbył się uroczysty Koncert Kwartetu Smyczkowego Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku p.t. ?Cztery Kolory". Filharmonicy gdańscy perfekcyjnie wykonali utwory Chopina, Wieniawskiego i Ogińskiego.

Zdjęcia ilustrujące Dni Darłowa znajdziecie Państwo w internetowej Galerii Urzędu Miasta Darłowo.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 9/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl