Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Krótka Sesja Rady Miejskiej

W darłowskim ratuszu 27 września odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej.

Na wstępie dokonano zmian w budżecie miasta. Zwiększono dochody i wydatki on kwotę 421.434 zł w związku z większą sprzedażą mienia komunalnego. Z tej kwoty 220 tys. zł przeznaczono na uzbrojenie terenów budowlanych, 78 tys. na koszty energii elektrycznej w placówkach oświatowych, 53 tys. na odtworzenie rowów melioracyjnych, 24 tys. na usługi pocztowe druki i koszty administracji oraz 16 tys. na koszty poboru podatków. Ponadto w budżecie na 2011 rok wprowadzono środki finansowe w kwocie 4 mln zł z przeznaczeniem, na wkład własny niezbędny do składania wniosku o dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych inwestycji pod nazwą "Budowa ul. Sportowej", która będzie I etapem budowy miejskiej obwodnicy.

Następnie podjęto uchwałę o likwidacji jednostki budżetowej, jakim jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Darłowie z dniem 31 grudnia 2010 r. Zadania realizowane przez OSiR przejmie Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Taka zmiana jest zgodna z nową obowiązującą ustawą o finansach publicznych i przyczyni się do racjonalizacji wydatków publicznych i zarządzania nieruchomościami miejskimi. Zarząd nad budynkami należącymi do OSiR-u przejmie z nowym rokiem MZBK.

Dalej na wniosek Klubu Radnych "Lista Samorządowa" dokonano zmiany Statutu Miasta Darłowo, która uprości obrady na sesjach Rady Miejskiej zwoływanych w trybie nadzwyczajnym.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 9/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl